Güç dopingi: Audi RS 3 Performance Edition

Genel, Gezilecek Yerler Kas 06, 2022 Yorum Yok

Audi Sport’un kompakt sınıftaki performans modelleri RS 3 Sportback ve RS 3 Sedan, yeni RS 3 Performance Edition ile yeni bir düzeye ulaştı.

Sadece 300 adet üretilecek yeni model hem teknik hem de görsel olarak serinin doruğunda yer alıyor.

Artırılmış performansa sahip beş silindirli turbo motor

Önceki bütün RS 3 serilerinden daha kuvvetli ve daha süratli olan RS 3 Performance Edition, RS Dynamics Package plus ile sınıfında 300 km/s azamî sürate ulaşan birinci araç. Karakteristik sesiyle bilinen, ödüllü beş silindirli turbo motor bu Özel modeli 407 PS Güç sağlarken, 500 Nm’lik bir tork pahasına ulaştırıyor. Güç, 7 vitesli S tronic çift kavramalı şanzıman tarafından iletiliyor. RS 3 Performance Edition 0’dan 100 km/s sürate 3,8 saniyede çıkabiliyor.

Modifiye edilmiş parlak siyah, oval egzoz kaplamalara sahip standart RS spor egzoz dışarıya, değişken egzoz kanatçık denetimiyle sağlanan sportif ve sağlam bir ses veriyor.  Audi drive select’in Dynamic, RS Performance ve RS Torque Rear modlarında, egzoz kanatları araç hareketsizken daha da açılyor ve bu sayede ses her durumda etkilemeye devam ediyor.

Seri üretimde en uygun şasi teknolojileri

Negatif kamber, daha Misli salıncak üzere RS 3 modellere has standartlarla sağlanan yüksek sürüş dinamikleri ve stabilite, RS 3 Performance Edition’da uyarlanabilir amortisör kontrollü RS spor süspansiyonla daha da geliştirlmiş. Sistem her bir amortisörü yol şartlarına, sürüş durumuna ve Audi drive select’te seçilen moda nazaran Daimi ve farklı başka ayarlyor. Önceki jenerasyon RS 3’e nazaran basınç ve Geri tepme sönümlemesi artırılarak, amortisörün şasiden geçen kuvvetin daha fazlasını alması da sağlanmış.

RS 3 Performans Edition’da sunulan RS Tork Ayırıcı, stabiliteyi ve çevikliği artırarak, dinamik sürüş sırasında arttan savrulmayı azalltıyor. Sürüş gücünün azamî yüzde 50’si arka aksa yönlendiriliyor; RS Torque Rear modunda, geriye hakikat sürüş torkunun tamamı, virajın dışındaki tekerleğe aralıklı olarak iletiliyor.

Ayrıcalık ve dinamizm

Özel model, RS 3 portföyündeki lider pozisyonunu Fazla Türlü yeni tasarım öğeleri ve donanımlarıyla gösteriyor: motor sporları dizaynlı jantlar ve RS spor egzoz çıkışlarının yanı Dizi Audi halkaları, ön ve gerideki 3 RS logosu Siyah rek olarak tasarlanmış ve Özel kaplamalarla Ahenk sağlamış.

Ayrıntılardaki harikalık aydınlatmada da görülüyor. Karartılmış çerçevelere sahip standart Matrix LED farlar ve LED stoplar, RS’ye Özel kademelendirme özelliğine sahip kilit açma ve kilitleme sırasında dinamik ışık… RS 3 Performance Edition açıldığında, 15 LED segmentinden oluşan dijital gündüz sürüş farı, yolcu tarafında hudutlu üretimi simgelemek emeliyle “damalı bayrak” ve şoför tarafında azamî suratı Anlatım eden “3-0-0” gösteriyor. Kapatıldığında, anne farın altındaki piksel alanında “3-0-0” yerine “RS-3” yazısı beliriyor. Sürüş sırasında damalı bayrak, gündüz yanan bir Fer olarak her iki tarafta da yanıyor. Diğer bir ayırt edici özellik ise ön kapılardaki giriş LED’idir: arabanın yanındaki tabana “#RS Performance” yansıtyor.

Özel model, ayrıcalığını İç yerde da gösteriyor. RS 3’te birinci sefer, standart donanım olarak sunulan koltuklar, dinamik Viraj alma sırasında yanal dayanak sağlıyor. Koltuklar kontrast oluşturan mavi petek dikişlere sahip.

Özel modelde, 10.1 inç dokunmatik ekrandaki arka plan imgesi karbon görünümlü ve karakteristik 2.5 TFSI 1-2-4-5-3 ateşleme sırasını gösteriyor. RS monitörü ayrıyeten soğutma suyu sıcaklığı, motor ve şanzıman yağı, g-kuvvetleri ve lastik basınçlarının imgelerini de içeriyor. Aynı vakitte, Audi sanal kokpit plus Zaman müddetleri, g-kuvvetleri ve 0-100 km/s, 0-200 km/s hızlanma üzere performansla ilgili datalar de bulunuyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir