Tag

Seçmen

Yurt dışında ve gümrüklerde, sadece yurt dışı seçmen kütüğünde kayıtlı olanlar oy kullanabiliyor

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci tipi kapsamında Yurt dışı temsilcilikler ile gümrüklerde bugün başlayan oy kullanma sürecinde, yalnızca Yurt dışı seçmen kütüğüne kaydı olan vatandaşlar oy kullanabiliyor.

Yurt dışında ve gümrüklerde, sadece yurt dışı seçmen kütüğünde kayıtlı olanlar oy kullanabiliyor

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci çeşidi kapsamında Yurt dışı temsilcilikler ile gümrüklerde bugün başlayan oy kullanma sürecinde, yalnızca Yurt dışı seçmen kütüğüne kaydı olan vatandaşlar oy kullanabiliyor.

Yurt dışı seçmenleri Derince’deki limanda oy kullanmaya başladı

Kocaeli’nin Derince ilçesindeki Safiport Derince Milletlerarası Limanı’nda, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci çeşidi için Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy Eda süreci başladı. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin 28 Mayıs’taki seçim için oy kullanabilmesine yönelik Derince’deki limanda sandık kuruldu.

Yurt dışındaki seçmenler Sarp Sınır Kapısı’nda oy kullanıyor

Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tipi için Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin Sarp Hudut Kapısı’nda oy Eda süreçleri başladı. Hudut kapısındaki oy kullanma süreci 28 Mayıs Pazar günü saat 17.00’de sona erecek.

Yurt Dışındaki Seçmenler İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanları’nda Oy Kullanıyor

İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tipi için oy kullanıyor. Havalimanlarında Yekün 20 sandık kuruldu ve oy Eda süreci 28 Mayıs Pazar saat 17.00’ye kadar devam edecek.

Yurtdışı oyları ne zaman sayılacak? Yurtdışı oy kullanma son gün ne zaman?

14 Mayıs seçimleri için Tanzanya’dan Singapur’a, Umman’dan Yeni Zelanda’ya kadar 73 ülkede sandık kurulacak, Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı 3 milyon 416 bin 98 seçmen için oy kullanma süreçleri başladı. Pekala, Yurtdışı oyları ne Vakit sayılacak? Yurtdışı oy kullanma nihayet gün ne vakit?

Trakya’daki 5 sınır kapısında oy kullanma işlemleri sürüyor

Trakya’da ülkeye giriş ve çıkış yapan Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar gümrüklerde kurulan sandıklarda oylarını kullanmaya devam ediyor.

Oy kullanma işlemi başladı mı 2023? Nerelerde seçim devam ediyor?

14 Mayıs seçimleri için Tanzanya’dan Singapur’a, Umman’dan Yeni Zelanda’ya kadar 73 ülkede sandık kurulacak, Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı 3 milyon 416 bin 98 seçmen için oy kullanma süreçleri başladı.

Yurt dışında oy kullanmak için şartlar nelerdir? Yurt dışında kullanılan oylar nerede sayılır? Yurt dışında yaşayanlar nasıl oy kullanabilir?

14 Mayıs seçimleri için Yurt dışına kayıtlı vatandaşların, gümrük kapılarında ve temsilciliklerde oy Eda süreçleri başladı. Bununla Bir arada vatandaşlar birçok sorunun yanıtını merak etti. Pekala, Yurt dışında kullanılan oylar nerede sayılır? Yurt dışında yaşayanlar nasıl oy kullanabilir? Yurt dışında oy kullanmak için kurallar nelerdir? İşte ayrıntılar…

Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne Kayıtlı Seçmenlerin Sınır Kapılarında Oy Verme İşlemleri Başladı

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi için Hudut kapılarında oy Eda süreçleri bugün başladı. Edirne’deki Kapıkule Hudut Kapısı’nda kurulan sandıklara birinci oylar atıldı.