Tag

Özer

Milli Eğitim Bakanı Özer, 15 Mayıs’ta okulların tatil olacağını açıkladı Açıklaması

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimleri’nin sonraki günü 15 Mayıs’ta, eğitim öğretime 1 gün Aralık verileceğini ve öğretmenlerin de idari müsaadeli sayılacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu’da konuştu: (2)

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sarsıntıdan etkilenen vilayetlerde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilere yönelik açılan kurslardan 145 bin öğrencinin yararlandığını belirterek, bu kursların Aralık tatilde Aleni kalmaya devam edeceğini bildirdi.

Bugün okullar açıldı mı? 20 Şubat 2023 MEB Okullar ne zaman açılacak? Deprem bölgesinde okullar ne zaman açılacak?

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta yaşanan zelzelelerin akabinde okullar için Aralık tatil uzatılmış zelzele bölgesinde yer Meydan okullar içinde tatil ilan edilmişti. Pekala, Bahar yarıyılında hangi vilayetlerde okulların tatil olup olmadığı merak ediliyor. Bugün okullar açıldı mı? 20 Şubat 2023 MEB Okullar ne Vakit açılacak? zelzele bölgesinde okullar ne Vakit açılacak?

MEB Okullar tatil mi? Okullar ne zamana kadar tatil?

Okulların ne vakte kadar tatil olacağı ile ilgili MEB tarafından geçtiğimiz gün açıklamada bulundu. Daha Evvel yapılan açıklamada 10 vilayette Aka yıkıma neden olan Kahramanmaraş sarsıntısına ait kederini lisana getiren Bakan Özer, okulların tatil olup olmadığını açıkladı. Pekala, MEB Okullar tatil mi? Okullar ne vakte kadar tatil?