Tag

Ordu

Çatışmalarda ölenlerin sayısının 413’e yükseldiği Sudan’da 3 günlük ateşkes ilan edildi

Sudan ordusuyla çatışan Süratli Dayanak Güçleri, Ramazan Bayramı sebebiyle 72 saatlik bir ateşkes konusunda anlaşırken, Dünya sıhhat Örgütü bölgedeki nihayet duruma ait İzah yaptı. DSÖ, çatışmalarda can kaybının 413’e yükseldiğini belirtti.

Son Dakika: Yangın yerine dönen Sudan’da ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri arasında 24 saatlik ateşkes

Sudan’da ordu ile Süratli Dayanak Kuvvetleri ortasındaki çatışmalarda taraflar ortasında 24 saatlik ateşkes ilan edildi. Sudan ordusu, memleketler arası tarafların önerdiği 24 saatlik ateşkes davetine bugün 18.00’den itibaren uyacaklarını açıkladı. dahil savaşa hakikat sürüklenen ülkede şu anne kadar çatışmalar nedeniyle 185 şahıs hayatını kaybetti, 1800’den Çok sivil ve asker yaralandı.

İç savaşa sürüklenen Sudan’daki çatışmalarda 56 kişi öldü, 595 kişi yaralandı

Sudan’da aylardır yüksek devam eden tansiyon dün ordu ile paramiliter Sıkıntı Süratli Takviye Kuvvetleri (HDK) ortasında başlayan çatışmalarla tepeye çıktı. Çatışmalarda en az 56 sivilin hayatını kaybettiği, 595 kişinin yaralandığı açıklanırken, HDK’nın başkanı General Muhammed Hamdan Dagalo’nun “Sizin nerede saklandığınızı biliyoruz ve sizi oradan çıkarıp adalete teslim edeceğiz yoksa köpek üzere öleceksiniz” kelamlarının İç savaşa sürüklenen ülkedeki tansiyonu daha da tırmandırması bekleniyor.

83 yaşında ilmek ilmek halı dokuyor

– 83 yaşında ilmek ilmek halı dokuyor Ordu’da ORMEK kilim dokuma kursunun 83 yaşındaki kursiyeri azmi ile Örnek oluyor Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşayan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Uğraş ve Sanat Eğitimi Kursu’nda açılan Kilim ve Halı Dokuma Kursuna katılan 83 yaşındaki Sevim…

ABD ordusu UFO vurdu iddiası! Pentagon yaptığı açıklamayla cismin düşürüldüğünü doğruladı

ABD ordusunun Huron Gölü üzerinde bir UFO’yu vurarak düşürdüğü savı dünya gündeminde bomba tesiri yarattı. Pentagon, TSI 01.50’de İzah yaparak cismin düşürüldüğünü doğrularken, cismin “potansiyel gözetleme yetenekleri sebebiyle” düşürüldüğü kaydedildi. Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk da tanımlanamayan cisimle ilgili paylaşımında “Endişelenmeyin, birkaç uzaylı arkadaşım uğradı” tabirlerine yer verdi. Öte yandan UFO’ya ait Çeşitli imgeler de servis edildi.