Tag

Erdoğan

Yabancı basından itiraf gibi manşet: Erdoğan’ın kaybedeceğini düşünmekle hepimiz yanıldık

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden çıkan Sonuç batı medyasında da geniş yer bulurken, en dikkat alımlı yorum ABD’li Foreign Policy mecmuasından geldi. İkinci çeşide Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önde girmesiyle ilgili olarak Foreign Policy, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaybedeceğini düşünmekle hepimiz yanıldık” diye yazdı. Alman basını, “Batı Kılıçdaroğlu hakkında yanıldı mı?” diye sordu. Financial Times ise, “Türkiye’nin ‘çaresiz’ muhalefeti milliyetçi kartını oynuyor” başlığını attı.

Emine Erdoğan, İstanbul Modern Sanat Müzesi’ne davet etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, sanatseverleri İstanbul Çağdaş Sanat Müzesi’ne Davet etti. İstanbul Modern’in yeni binasının bütün sanatseverler için farklı bir durak olacağına inandığını belirten Emine Erdoğan, İstanbullulara iyi olmasını diledi.

“Erdoğan gitmelidir” şeklinde kapak yapan Economist, seçim sonuçlarını böyle gördü

14 Mayıs seçimlerine günler kala “Erdoğan gitmelidir” halinde bir kapakla okurlarının karşısına çıkan The Economist, seçim sonuçlarına da geniş yer ayırdı. Haberde, “Erdoğan için Aleni bir zafer olmasa da, muhalefetin Düş edebileceği en Üzücü sonuçtu. 6 muhalefet partisinin oluşturduğu millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu sadece %45 oy alabildi. Fakat bu oy oranı, hem anketörlerin hem de Kılıçdaroğlu’nun beklediğinin Fazla altında kaldı.” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Temmuz ayında en düşük memur maaşı 22 bin lira olacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “En düşük memur maaşını, en düşük halk personeli maaşından aşağı kalmayacak halde düzenleyeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HAK-İŞ Genel Kurulu’nda konuştu: (1)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yola çıkarken çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz demiştik. nihayet 21 yılda bu sözümüze daima sadık kaldık.

Barbaros Hayrettin Paşa Camii yarın ibadete açılıyor

Barbaros Hayrettin Paşa Camii yarın ibadete açılıyor Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı caminin nihayet hali bu türlü görüntülendi Beşiktaş Levent’teki Osmanlı mimari özelliklerine sahip olan ve 35 aylık süreçte üretimi tamamlanan Barbaros Hayrettin Paşa Camii, yarın Cumhurbaşkanı Recep…

Sümela Manastırı yeni sezonu ışıl ışıl geçirecek

Trabzon’un Maçka ilçesindeki Karadağ’ın Altındere Vadisi’nde 300 metre yükseklikte kayalar oyularak inşa edilen Sümela Manastırı, yaz dönemi ziyaretçilerini bekliyor.

BM Sıfır Atık Zirvesi’ne katılan Emine Erdoğan’a “başkanlık” teklifi: Bu fırsatı değerlendirmek için elimizden geleni yapacağız

New York’ta katıldığı Sıfır Atık özel Oturumu’nda Birleşmiş Miletler genel Heyeti’ne hitap eden birinci Türk “First Lady” olan Emine Erdoğan, BM genel Sekreteri Antonio Guterres’in kendisine Sıfır Atık İstişare Heyeti Başkanlığı teklifinde bulunduğunu söyledi. Emine Erdoğan, “Şahsım ve ülkem ismine tekliften memnuniyet duyduğumu ilettim. Bu Kıymetli fırsatı pahalandırmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Yunan gazetesinden skandal çağrı: Erdoğan, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılmasını engellerse, Türkiye’yi ihraç edin

Türkiye ile İsveç ortasındaki NATO üyelik görüşmeleri devam ederken, çok sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın Kur’an provokasyonu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsveç’in üyeliğine bütün kapıları kapatmasıyla sonuçlandı. Erdoğan’ın NATO resti dünya basınında geniş yankı uyandırırken, Yunan gazeteden skandal bir Türkiye daveti geldi. Gazete “Erdoğan, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılmasını engellerse, Türkiye’yi ihraç edin” başlığı ile okurlarının karşısına çıktı.

Zelenski ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, savaşı bitirecek teklifini yineledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Rusya-Ukrayna savaşındaki gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan iki ülke ortasında kalıcı barışın tesisi için arabuluculuk misyonunu üstlenmeye Amade olduklarını yineledi.