Tag

Edirne

Edirne’de Türk Mutfağı Haftası başladı

Edirne’de düzenlenen Türk Mutfağı Haftası aktiflikleri kapsamında saray mutfağının ünlü lezzeti olan ‘deva-i misk helvası’ yerli ve yabancı iştirakçilere ikram edildi. Etkinlikler UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Selimiye Mescidi meydanında düzenleniyor.

Tebdil-i Mekan Meşkleri Konseri İtalyan Kilisesi’nde Gerçekleştirildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Hoş Sanatlar genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, ‘Tebdil-i Yer Meşkleri’ konseri verdi. İtalyan Kilisesi’ndeki konsere müzikseverler İlgi gösterdi. Topluluk Müdürü Gökçe Bahar Bahçe, konserlerle hem Edirne’nin tarihi yerlerini tanıtmak hem de müzikle birleştirmek istediklerini belirtti.

TOGG Selimiye Camisi Meydanı’nda Tanıtıldı

Türkiye’nin yerli ve ulusal arabası TOGG, Edirne Selimiye Mescidi meydanında sergilenerek tanıtıldı. Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Belde tipi atarak vatandaşlarla Bir arada TOGG’un özelliklerini inceledi. Beyaz Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Beyaz Parti Vilayet Lideri Belgin İba da tanıtıma katıldı.

TOGG Selimiye Camisi Meydanı’nda Tanıtıldı

Türkiye’nin yerli ve ulusal arabası TOGG, Edirne Selimiye Mescidi meydanında sergilenerek tanıtıldı. Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Belde tipi atarak vatandaşlarla Birlikte TOGG’un özelliklerini inceledi. Beyaz Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Beyaz Parti Vilayet Lideri Belgin İba da tanıtıma katıldı.

Depremlerde 7 üyesini yitiren Antakya Medeniyetler Korosu, Edirne’de konser verecek

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki zelzelelerde 7 üyesini kaybeden Antakya Medeniyetler Korosu, Edirne’de konser verecek.

Edirne’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı

Edirne’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı Edirne’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın koltuğunu temsili olarak öğrencilere bırakması ile başladı.

Bayram tatilinde Edirne’ye gelenler, kültürel alanlarda yoğunluk oluşturdu

Ramazan Bayramı tatilinde Edirne’ye gelen yerli turistler, kültürel ve tarihi alanlar ile restoranlarda yoğunluk oluşturdu.