Mezopotamya’nın incisi Mardin’e turist akını

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 21, 2023 Yorum Yok

Mezopotamya‘nın incisi Mardin’e turist akını

MARDİN – Tarihi, kültürü, etnik yapısı ve müsamahasıyla bilinen Mardin’e 81 Vilayet ve Yurt dışından Fazla sayıda turist geliyor. Bilhassa hafta sonu Cumartesi ve Pazar günlerinde turist akını yaşanıyor. Mardin’e gelen yerli ve yabancı turistler gördükleri eşsiz görüntülere hayran kalıyor.

Van’dan Dönem ile gezmeye gelen Berçem Aslan; Mardin’i Fazla beğendiğini ve herkesin gelip görmesi gereken bir Yel olduğunu söyledi. Aslan, “Fotoğraf çekmek için şahane bir yer. çok beğendiğimi söylemek istiyorum, insanları olağanüstü, Fazla İçten ve mertler. Ailemi de getireceğim” dedi.

Arkadaşları ile gezmeye geldiğini söyleyen Zeynep Aslan; “Herkesin görmesi gereken bir yer. Buraya bayıldım, bana nazaran doğunun Paris’i, incisi her şeyi Mardin. Herkesin gelmesini dilerim” diye konuştu.

Binlerce yıllık taş konakları, el işlemesi tarihi kubbeleri, ezan ve çan sesinin birbirine karıştığı tarihi kentte turizm patlaması yaşanıyor. Havaların ısınmasını fırsat bilen yerli ve yabancı turistler, kente akın ediyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sadiye Alav – Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir