Bayram tatilinde Edirne’ye gelenler, kültürel alanlarda yoğunluk oluşturdu

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 25, 2023 Yorum Yok

Ramazan Bayramı tatilinde Edirne‘ye gelen yerli turistler, kültürel ve tarihi alanlar ile restoranlarda yoğunluk oluşturdu.

Başta İstanbul olmak üzere Civar kentlerden Edirne‘ye gelen Fazla sayıda yerli Turist, başta Selimiye Mescidi olmak üzere kültürel ve tarihi alanları gezdi.

Selimiye Mescidi’ne girmek için dakikalarca kuyrukta bekleyen turistler, müze ve öbür yerlerde de yoğunluğa neden oldu.

Yerli ve yabancı turistlerin geldiği restoranların önünde de metrelerce kuyruk oluştu. Turistler, Özellikle kentin marka eseri tava ciğeri dükkanlarına İlgi gösterdi.

“Yetişmeye çalışıyoruz”

İstanbul’dan gelen Tayfur Kılıç, AA muhabirine, Selimiye Mescidi’ni görmek için Edirne‘yi ziyaret ettiğini söyledi.

Camiyi merak ettiğini belirten Kılıç, “Bu kutsal ramazanda ‘Bir ay tuttuğumuz oruçların hayrına bir de burayı görelim.’ dedik. Restorasyondaymış fakat Mimar Sinan’ın yapıtını dünya gözüyle görmek Fazla Aka bir memnunluk. Cami Fazla hoş.” diye konuştu.

Manisa’dan gelen İrfan Dalgın da Selimiye Mescidi’nin dünyada eşi benzerinin olmadığını belirterek, “Allah bu yapıtları yapanlardan, sahip çıkanlardan razı olsun.” dedi.

Turizm Elçisi ve Edirne‘yi Tanıtma, Tava Ciğeri kalite Müdafaa Derneği Lideri Bahri Dinar da kentte turist yoğunluğunun olduğunu Anlatım etti.

Özellikle İstanbul’a yakınlığıyla Edirne‘nin tatillerde Fazla yerli turist çektiğini belirten Dinar, şunları kaydetti:

“Kısa bir tatil olduğu için herkes yakın yerlere tatil planı yaptı. Herkes akın akın Edirne‘ye geliyor. Biz de bir taraftan ciğer doğruyor, bir taraftan pişiriyoruz. Herkese yetecek kadar Mevcut ancak yetişemiyoruz, Fazla Aka bir yoğunluk var. Edirne hoş bir kent. Selimiye, Eski Cami, Üç Onurlu Cami ve ırmaklarıyla farklı bir kent. çok turist alıyor. Biz de bu yoğunluğa yanıt vermeye çalışıyoruz.”

Kaynak: AA / Gökhan Balcı – Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir