Tag

Adana

Adana’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu

Adana’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu Adana’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. Yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Adanalıların bayramlığı Adana şalvarı

Adanalıların bayramlığı Adana şalvarı Ramazan bayramına sayılı günler kala Adana’da terziler, yöreye mahsus şalvar siparişlerini yetiştirmek için ağır mesai harcıyor.

Sonunda buda oldu: Adanalılar acılı şalgamdan dondurma üretti

Sonunda buda oldu: Adanalılar acılı şalgamdan dondurma üretti Acılı şalgamlı dondurma ağır İlgi görüyor Dondurmacı Erhan Osmanoğlu: “Müşteriler duyunca garipsiyor ancak tadına bakanlar Fazla beğeniyor” Türkiye’de şalgam denilince akla birinci gelen Belde Adana’da bir dondurmacı, acılı şalgamdan…

Adana tarım, sanayi ve kent müzeleri ziyaretçilere hazırlanıyor

Adana’da, 1907’de yapılan ulusal Mensucat Fabrikası’nın restore edilmesiyle oluşturulan müze kompleksi içinde üretimine devam edilen tarım, Sanayi ve kent müzelerinin ziyaretçilere açılması için ağır çalışma yapılıyor.

Adana okullar tatil mi? 6, 7, 8, 9, 10 Şubat Deprem illerinde okullar 1 hafta tatil mi?

Gaziantep-Kahramanmaraş-Şanlıurfa-Diyarbakır-Adıyaman-Osmaniye- Malatya vilayetlerinde Fazla şiddetli hissedilen bir zelzele meydana geldi. Zelzelenin şiddeti ve merkez üssü konusunda AFAD Kahramanmaraş/Pazarcık 7.4 olarak İzah yaparken Kandilli Rasathanesi 7.4 Gaziantep/Şehitkamil olarak zelzelenin merkez üssünü duyurdu. zelzele yüzeye 7 km derinlikte meydana geldi. zelzele Şanlıurfa, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Malatya, Adana, Elazığ, Antakya, Kilis üzere birçok vilayette hissedildi. Adana okullar tatil m