geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Hiranur Vakfı’ndaki yıkım durduruldu

Hiranur Vakfı’ndaki yıkım durduruldu

admin admin -
20 0

Hiranur Vakfı’nın Sancaktepe’deki binasının kimi kısımlarının ruhsatsız olduğu gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) gruplarınca yıkılması, mahkeme kararıyla süreksiz olarak durduruldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) takımları, Hiranur Vakfı’nın Sancaktepe’deki külliyesinin ruhsata muhalif olarak yapılan kaçak kısmını geçtiğimiz günlerde yıkmıştı. Yapıların yıkımı sürerken vakfın avukatı tarafından yürütmenin durdurulması istemiyle yönetim mahkemesine müracaatta bulunuldu.

Yapılan müracaatta, İBB ile Sancaktepe Belediyesi’nin Bina tatil tutanaklarının birbirleriyle çeliştiğini belirterek birinci mescit katının ruhsatının olduğunu, projeye Müsait yapıldığını ve devam eden bir Bina imalatının da bulunmadığını Anlatım edildi.

İstanbul 11. idare Mahkemesi, İBB’den yapıyla ilgili olan tahliye kararı, yıkıma dair tutanağı ve bahse ait bütün bilgi ve evrakları içeren süreç evrakının onaylı bir örneğini talep etti.

Mahkeme, İBB’ye savunma ve Uzaklık kararı gereğinin yerine getirilmesi için 30 gün müddet vererek, savunma ve Ara karar karşılığı gelinceye kadar ya da verilen mühlet geçinceye kadar dava konusu sürecin yürütülmesinin durdurulmasına hükmetti.

Mahkeme kararının bildirim edilmesinin akabinde yıkım süreci durduruldu. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir