Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar sınır kapılarında oylarını kullanıyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 03, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimleri kapsamında Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin Trakya’daki Hudut kapılarında oy Eda süreci devam ediyor.

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar Türkiye‘nin Avrupa’ya açılan Hudut kapıları Kapıkule, İpsala, Pazarkule, Hamzabeyli ve Dereköy’de oy kullanabiliyor.

Dereköy Hudut Kapısı’nda oy kullanan vatandaşlardan Erol Kutlu, AA muhabirine, Bulgaristan’dan Amel gezisi için Türkiye‘ye geldiğini söyledi.

Oy kullanmanın her vatandaşın asli misyonu olduğunu Anlatım eden Kutlu, seçimlerin Türkiye‘ye güzel olmasını diledi.

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı bütün vatandaşları oy kullanmaya Davet eden Kutlu, “Oy kullanmak en Değerli vatandaşlık haklarından bir adedidir. Nihayetinde milletin iradesinin yansıdığı yegane yer sandıktır.” dedi.

Kutlu, Türkiye için seçimlerin Değerli olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin kuvvetli olmasının bölgedeki istikrarına her Vakit katkı sağladığına işaret eden Kutlu, “Her seçim memleketimiz için Fazla değerli. Bu seçimler bilhassa Fazla daha değerli. Malum jeopolitik ve coğrafik ortamda oluşan bu istikrarsızlıklar kuzeyimizdeki savaş, güneyimizdeki Ortadoğu’nun hali ortada. Hasebiyle Fazla Kıymetli bir seçim. Türkiye ne kadar kuvvetli çıkarsa bu seçimden o kadarda coğrafyada Fazla daha istikrar sağlanacağı kanaatindeyim.” diye konuştu.

“Oyumuzu kullandık, misyonumuzu yerine getirdik”

Kapıkule Hudut Kapısı’nda da oy kullanma süreçleri sürüyor.

Fransa’da yaşayan Nedim Cömert, müsaade dönüşü oyunu Kapıkule’de kullandıklarını söyledi.

Oy kullanma sürecini meselesiz tamamladıklarını belirten Cömert, “60 yaşındayım birinci Kez Hudut kapısında oy kullandım. Girişte yönlendirmeler vardı. Radyo ve televizyonda da duymuştuk. Oyumuzu kullandık, misyonumuzu yerine getirdik. Türkiye bizim canımız ciğerimiz, ardındayız bu vatanın.” dedi.

Bulgaristan’a giden Hasan Öztürk ise Amel gereği bir ay Yurt dışında kalacağını ve çıkış yapmadan oyunu kullandığını Anlatım etti.

Oyunu kullandığı için Mesut olduğunu aktaran Öztürk, “Girişteki Aka pankart dikkatimi çekti, Çabucak gelip oyumu kullandım. Kimliği göstererek oyumu kullandım. Seçimler vatana millete iyi olsun.” diye konuştu.

Yunanistan’a giden Oğuz Atılgan da seçimlerin Türkiye’ye iyi olmasını diledi.

Trakya’daki gümrük kapılarında oy kullanma sürecinin başladığı 27 Nisan Perşembe gününden bugüne kadar Kapıkule, Pazarkule, İpsala, Hamzabeyli ve Dereköy Hudut kapılarında 2 bin 579 şahıs oy kullandı.

Sınır kapılarında tatil günleri iç 24 saat müddetle oy veriliyor.

Oy Eda süreci 14 Mayıs pazar Günü saat 17.00’da sona erecek.

Kaynak: AA / özgün Tiran – Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir