Elon Musk’ın Twitter gelirlerine aktivist darbesi! Kimi markalar reklam vermeyi durdurdu

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 05, 2022 Yorum Yok

Elon Musk

MARKALARA REKLAM VERMEYİ DURDURDU

ABD basınında geçen günlerde yer Meydan haberlerde, Musk’ın Twitter‘ı 44 milyar dolara satın almasının akabinde kimi markaların Twitter‘daki reklam harcamalarına Ara vermeyi planladığı bildirilmişti. General Motors, General Mills, Audi, IPG, Mondelez International, Pfizer ve Volkswagen üzere firmaların Musk’ın şirketi satın almasının akabinde Twitter harcamalarına Aralık veren şirketler ortasında yer aldığı açıklanmıştı.

“GELİRLERDE BÜYÜK DÜŞÜŞ YAŞANDI”

Musk ise yaptığı açıklamada, “İçerik kontrolüyle ilgili hiç bir şey değişmemesine ve aktivistleri yatıştırmak için elimizden gelen her şeyi yapmamıza karşın, aktivist kümelerin reklamcılara baskı yapması nedeniyle Twitter’ın gelirinde Aka bir düşüş oldu” sözlerini kullandı.

“İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ YOK EDİYORLAR”

Aktivist kümeleri suçlayan Musk, “Amerika’da Anlatım özgürlüğünü yok etmeye çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu. Musk Twitter’i satın alma nedenini “insanlığa hizmet” olarak açıklamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir