geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Elektrikli BMW iX1 xDrive30 için ön rezervasyon başladı

Elektrikli BMW iX1 xDrive30 için ön rezervasyon başladı

admin admin -
32 0

Borusan Otomotiv‘in Türkiye temsilcisi olduğu BMW’nin büsbütün elektrikli kompakt SAV modeli Yeni BMW iX1 ön rezervasyona açıldı.

Ön ve arka aksta yer Meydan elektrik motorları sayesinde dört tekerlekten çekiş özelliğiyle Belde içi ve Belde dışında konforlu bir sürüş vadeden Yeni BMW iX1, 440 km’ye varan menzili ve aktüel teknolojilerin entegre edildiği kokpiti ile öne çıkıyor.

BMW iX1 xDrive30 modeli 2 milyon 111 bin TL’den başlayan fiyatlarla BMW Yetkili Satıcıları’nda yerini aldı.

Dinamik ve kuvvetli tasarım

Üçüncü jenerasyonuyla daha Aka bir dizayna kavuşan iX1 xDrive30; elektrikli mobiliteye vurgu yapan mavi ayrıntıları, 20 inç boyutuna varan jant seçenekleri ve X formundaki Beden çizgileriyle farklılaşıyor. Adaptif LED Farlar, BMW’nin imza tasarımı olan böbrek ızgaraları ve bütün gövdede yer verilen dikey çizgiler ile Yeni BMW iX1 xDrive30’un; X modellerinde yer Meydan maceracı ruhuyla SAV duruşu destekleniyor.

Teknolojik İç mekan

Yüksek oturma konumunu ve geniş İç hacmi sunan iX1 xDrive30’un ön konsolunu, 10,25 ile 10,7 inç büyüklüğündeki iki üniteden oluşan BMW Kavisli Ekran, yüzer kol dayama ve bu kısma entegre edilmiş Denetim paneli domine ediyor. Böylece Yeni BMW iX1 xDrive30 uzun seyahatlerde konforlu bir sürüşle birlikte, bütün sisteme ergonomik bir erişim imkanı tanıyor.

BMW iDrive’ın en şimdiki yazılımıyla donatılan Yeni BMW iX1 xDrive30’da anne ekran hem dokunmatik hem de ses ile Denetim edilebiliyor. dahil yerde yer Meydan geniş tabanlı dijitalleşme enstrümanları sayesinde fizikî düğme ve denetimlerin sayısı Kıymetli ölçüde azaltılıyor.

Katlanır arka koltuk sırtlıkları, bagaj kapasitesini artırmak için katlanabiliyor. Böylece 490 litre hacmindeki Meydan 1495 litreye kadar çıkabiliyor.

Dört tekerlekten çekiş

Tamamen elektrikli BMW modelleri ortasında premium kompakt sınıfta sunulan birinci dört tekerlekten çekiş sistemine sahip model olma özelliği taşıyan Yeni BMW iX1 xDrive30, 313 at Sıkıntı ve 494 Nm tork bedelleriyle de dikkat çekiyor. Bu teknik bilgiler ışığında Yeni BMW iX1 xDrive30, 0’dan 100 km/s sürate yalnızca 5.6 saniyede ulaşabiliyor.

Beşinci nesil eDrive altyapısı ile BMW iX1 xDrive30, arabanın tabanına pozisyonlandırılmış yüksek voltajlı batarya ve yüksek verimli şarj teknolojisini içeriyor. Model böylece tam şarjla 440 km’ye varan menzili kullanıcısına sunuyor. 130 kW DC Şarj gücü ile 29 dk’da yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilen araç, yalnızca 10 dakikalık şarj ile 120 km menzile sahip oluyor.

Zengin donanım listesi

X-Line ve M-Sport tasarım paketleriyle tercih edilebilen BMW iX1 xDrive30, Güçlü standart donanım düzeyi ile geliyor. BMW Head-Up Display, Adaptif LED Farlar, Panoramik Cam Tavan, Elektrikli Ön Koltuklar ve Bellek İşlevli Şoför Koltuğu Yeni BMW iX1 xDrive30’un standart donanımları ortasında yer alıyor.

Yarı otonom sürüşe İmkan sağlayan Sürüş Asistanı Professional ve 360 derece kamera imajı yardımı ile park kolaylığı sunan Park Asistanı Plus donanımları ise lansmana Özel her arabada bulunan donanımlar ortasında yerini alıyor.

Plug-in Hybrid Yeni BMW X1 xDrive30e Türkiye’de birinci Sefer snuluyor

BMW’nin The Power of Choice yaklaşımı doğrultusunda, büsbütün elektrikli BMW iX1 xDrive30 modeline ek olarak 88 km’ye kadar büsbütün elektrikli bir sürüş menzili sunan ve 326 bg motor gücüne sahip X1 xDrive30e modeli de önümüzdeki günlerde ön rezervasyona açılıyor.

Dört çeker altyapısı ile BMW X1 xDrive30e modeli Plug-in Hybrid motoru sayesinde ortalamada 1-0.7 lt/100 km yakıt tüketimi sunarken Sürüş Asistanı Professional ve Park Asistanı Plus üzere donanımları standart olarak sunarak üstün performans ve verimli sürüşü bir ortaya getiriyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir