geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. DS Automobiles ilk çeyrekte satışlarını dörde katladı!

DS Automobiles ilk çeyrekte satışlarını dörde katladı!

admin admin -
16 0

DS Automobiles, yılın birinci çeyreğinde satışlarını, 2022’nin birebir periyoduna nazaran dörde katlayarak Kıymetli bir muvaffakiyete imza attı.

Stellantis Türkiye‘nin premium segmentteki temsilcisi DS Automobiles, yılın birinci çeyreğinde gerçekleştirdiği 717 adetlik satışla birebir segmentte yüzde 4,1’lik pazar hissesine ulaştı. Bulunduğu segmentte yeni DS 7 modeliyle de benzeri bir muvaffakiyet sergileyen DS Automobiles, geçen yılın birinci çeyreğinde satılan DS 7 Crossback modeline oranla satışlarını da yüzde 400’ün üzerinde artırmayı başardı. DS Türkiye genel Müdürü Selim Eskinazi, “2022 yılının sonunda tanıttığımız yeni DS 7 modeline Fazla Aka İlgi Mevcut ve satışlarımıza Değerli katkı sağladı. 2023’ün birinci çeyreğinde 546 adet DS 7 satışı gerçekleştirdik. Yeni DS 7, markamızın ivmelenmesine en Aka katkı sağlayan model oldu” dedi.

Mart ayında Aka bir ivme yakalayan DS Automobiles, yılın birinci çeyreğinde satışlarını, 2022’nin birebir devrine nazaran dörde katlayarak Yekün 717 adetlik satışa ulaştı. Artan satış sayılarıyla Birlikte premium segmentteki hissesini da yüzde 257 oranında artıran DS Automobiles, bu segmentte pazar hissesini yüzde 1,6’dan yüzde 4,1’e çıkarmış oldu. Markanın bu sonuçlara ulaşmasında faal rol oynayan premium SUV modeli yeni DS 7 ise, geçen yılın birinci çeyreğinde DS 7 Crossback olarak 134 adet olan satış sayısını 2023’ün tıpkı periyodunda yüzde 400’ün üzerinde artışla 546 adede çıkarmasını sağladı. Bu sonuçlarla yeni DS 7’nin segmenti içindeki hissesi da yüzde 4,7’den yüzde 15,6’ya çıkardı.

DS Türkiye genel Müdürü Selim Eskinazi

“Yeni DS 7’ye Fazla Aka İlgi var”

Geçen yılın birinci çeyreğinde Yekün 179 adet satış gerçekleştirdiklerini söyleyen DS Türkiye genel Müdürü Selim Eskinazi; “2022 yılının sonunda tanıttığımız yeni DS 7 satışlarımıza Kıymetli katkı sağlamaya devam ediyor. Geçen Yıl satılan DS 7 Crossback adedinin yaklaşık yüzde 55’ine şimdi birinci çeyrekte ulaştık. 2023’ün birinci çeyreğinde 546 adet yeni DS 7 satışı gerçekleştirdik. Bu yılın birinci çeyreğinde Yekün binek araba pazarı 175 bin 421 adede ulaşırken 2022’nin birebir devrinde 116 bin 834 araç satılmıştı. Geçen yılın birinci çeyreğindeki satışlar içerisinde 11 bin 167 adetlik kısmı premium arabalar oluşturmuştu. Bu yılın birebir periyodunda ise premium araba satışları 17 bin 404 adede ulaştı. DS Automobiles olarak büyüyen pazardan Fazla daha süratli büyüdük. Premium pazarda gerçekleştirdiğimiz 717 adetlik satışla DS Automobiles, geçen yılın birinci çeyreğine nazaran kuvvetli bir büyüme elde etti” dedi. Simge modellerden yeni DS 7’nin pazara sunulmasıyla Bir arada model bazlı satışların dört katına çıktığını vurgulayan, DS 7 E-Tense ile de birinci çeyrek sonuçlarına nazaran PHEV segmentinde lider olduklarının altını çizen DS Türkiye genel Müdürü Selim Eskinazi, “Yeni DS 7’ye Fazla Aka bir İlgi var. Müşterilerimizin taleplerine yetişmek için nihayet sürat çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“Hem satış hem satış sonrası hizmetlere yatırım yapıyoruz”

DS Automobiles’in satışları üzere alıcı memnuniyetinin de süratle arttığına işaret eden Selim Eskinazi, “İlk çeyrekte satış memnuniyetini yüzde 100 düzeyinde gerçekleştirmeyi başardık. Türkiye’deki satış ağımızı geliştirmeye ve genişletmeye devam ediyoruz. Birinci gayemiz, yaz aylarında yeni DS Store Gaziantep’i devreye almak olacak. Satış tarafında olduğu kadar satış sonrası hizmetlere de yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda DS Service Ankara’yı yeni yatırımlarla geliştirip hizmet kapasitesini artırıyoruz. DS Store Bodrum, planlanan bir genişleme yatırımı ile hem satış hem de satış sonrası hizmet kapasitesini yılın ikinci yarısında artıracak” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir