geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Daimler Truck’ın Çin’de ürettiği Actros’ta Mercedes-Benz Türk imzası

Daimler Truck’ın Çin’de ürettiği Actros’ta Mercedes-Benz Türk imzası

admin admin -
15 0

Daimler Truck’ın Çin’de Mercedes-Benz Actros’u yerlileştirme projesi kapsamında Mercedes-Benz Türk Aksaray AR-GE Merkezi de Kıymetli sorumluluklar üstlendi.

Geçen yılın Eylül ayında Daimler Truck AG ve Çin merkezli Beiqi Foton Motor Co. iştirakinde kurulan Beijing Foton Daimler Automotive (BFDA), Çin’de Çin için Lokal olarak üretilen birinci Mercedes-Benz kamyonlarının yola çıkmaya Amade olduğunu duyurdu.

Günümüzde üretilen Mercedes-Benz Actros çekicilerin Çin’de kimi değişiklikler ve yerlileştirilen modüllerle üretilmiş versiyonları olan Laf konusu araçlar, 6×4, 6×2 ve 4×2 olmak üzere üç farklı seçeneğe sahip.

Planları doğrultusunda seri üretime başlayan Daimler Truck, dünyanın en Aka kamyon pazarı olan Çin’de genişleyen ticari ayak izi ve büyüme potansiyeli ile yeni bir sayfa açmayı hedefliyor.

Türkiye’deki takımlar vazife aldı

Mercedes-Benz yıldızı taşıyan kamyonların bütün dünyadaki Biricik yol testi onay merci olan ve global çapta birçok Kıymetli çalışmaya imza atan Mercedes-Benz Türk Kamyon AR-GE Merkezi, İş Hazırlama Grubu ile Bir arada Çin’e Özel Actros projesinin gerçekleşmesinde etkin vazife aldı. Proje kapsamında ortak çalışmalar yürüten her iki grup, Çin’de kullanılan kesimlerin geliştirilmesi, test edilmesi ve üretim süreçlerine takviye verdi.

Mercedes-Benz Türk Kamyon AR-GE Yöneticisi Melikşah Yüksel

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir