Çorum: Çorum’da Jandarma Timleri Sürücülere Yol Haritası Dağıtıyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

Çorum Vilayet Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Trafik takımları, şoförlere yol haritası ve trafik kurallarını anlatan broşürler dağıtıyor.

Yaz ayının gelmesi ile Bir arada tatile giden insanlara Yardımcı olmak ve şoförlere trafik kurallarını anlatmak maksadıyla Jandarma genel Komutanlığı tarafından bastırılan yol haritası ve trafik kurallarını anlatan broşürler, jandarma trafik timleri tarafından araç şoförlerine dağıtılıyor. Yolda Emniyet tedbiri Meydan jandarma timleri, gelen araçları durdurarak, Evvel trafik kurallarına uymaları tarafında ihtarlarda bulunuyor ve akabinde da ellerindeki broşürleri şoförlere veriyor.

Trafik denetimi yapar üzere broşür dağıtımı yapan timler, Vakit vakit Değişik olaylar ile de karşılaşıyor. Trafik denetimi yapıldığını zanneden birtakım şoförlerin, Özellikle güvenlik kemerlerini takmaya çalışması ve panik davranışlarda bulunması Değişik imajların oluşmasına neden oluyor.

Çorum Vilayet Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Trafik grupları, Çorum’da yaklaşık 5 bin broşür dağıtmayı hedefliyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir