Antalya: Alanya’da 06.06.2006 Tarihinin Uğursuzluğuna İnat Evlilik

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

Hıristiyanlar kaygı içinde 6 Haziran’ı yaşarken, Alanya’ya tatile gelen 2 bayan Alman turist, bugün Türk sevgilileri ile evlendi. Çiftler, uzun müddettir evlenmek için bu tarihi beklediklerini ve bu tarihin kendilerine uğur getireceğine inandıklarını söyledi.

Günümüzde birçok insan, 06/06/06 tarihine gülüp geçse de, bu tarihte dünyanın zelzelelerin, sellerin ve Türlü felaketlerin pençesine düşeceğine inananların sayısı azımsanmayacak kadar çok. Buna “666 korkusu” deniyor. Bilimsel ismi ise “hexakosioihexekontahexaphobia.”

Alanya’da tanışan Halil Emre Köksal (22) ve Alman sevgilisi Alexandra Barbara Karin Ziegler (21), 06.06.2006 tarihinin kendilerine uğur getireceğine inandıkları için bugün evlendiklerini söyledi. Çiftler, Alanya Belediyesi Nikah Salonu’na düğün arabası olarak kiraladıkları Beygir arabası ile geldi. Kentte bir Evre atan çift, vatandaşlar tarafından da Aka İlgi gördü. Halil Emre Köksal, bir otelde animatör olarak çalıştığını ve animasyon gösterisi sırasında Alexandra ile tanıştığını söyleyerek, “Ben palyaço kıyafeti ile şov yaparken, Alexandra yanıma geldi. O sırada elimde bulunan gülü ona verdim ve elini öptüm. Aşkımız bu türlü başladı. Uzun müddettir beraberdik ve 3 ay Evvel evlenmeye karar verdik. Fakat evlilik tarihi konusunda karar veremiyorduk. Sonra 06.06.2006 tarihinin daha Müsait olacağını düşündük. Hem akılda kalıcı bir tarih hem de bu günle ilgili bir Fazla spekülasyon vardı. Unutulmaz bir gün olmasını istedik ve o denli de oldu. Bu tarih ve sayılar bizim en uğurlu günümüz. Biz bu sayının uğursuzluğuna inanmıyoruz” sözlerini kullandı. Alman Alexandra Barbara Karin Ziegler ise, palyaço kıyafeti olmasına Karşın Halil Emre’nin gözlerine aşık olduğunu söyledi. Almanya’da bir Fazla kişinin 06.06.2006 tarihini uğursuz olarak nitelendirdiğini fakat kendisinin buna inanmadığını söyledi ve, “En Mesut günüm 06.06.2006. Bu da bugünün ne kadar Özel ve hoş bir gün olduğunu gösteriyor” dedi.

Aynı tarihte evlenme kararı Meydan ve evlenen bir öbür çift ise Kahramanmaraşlı Hüseyin Şahin (25) ile Alman Elsbeth Cee (21) oldu. Bir restaurantta garson olarak çalışan ve 2 Yıl Evvel Elsbeth Cee ile tanışan Hüseyin Şahin, evlilik kararı aldı. Onlar da 06.06.2006 tarihini evlenme günü olarak belirledi ve bugün Alanya Belediyesi Nikah Salonu’nda dünya konutuna girdi. Bugünün uğursuz olduğuna inanmadığını Anlatım eden Hüseyin Şahin, “Tam karşıtı bugün benim en Mesut günüm. Artık bu sayılar benim en şanslı sayılarım olacak” dedi. Hüseyin Şahin ile Alman Elsbeth Cee’nin düğün aracı ise eski model ve klasik bir spor otomobil oldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Magazin

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir