geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Çin’de 1 Mayıs Tatilindeki Yurt İçi Seyahatler Pandemi Öncesi Değerlerin İki Katına Çıktı

Çin’de 1 Mayıs Tatilindeki Yurt İçi Seyahatler Pandemi Öncesi Değerlerin İki Katına Çıktı

admin admin -
12 0

BEİJİNG, 3 Mayıs (Xinhua) — Çin’de Çarşamba günü sona eren beş günlük 1 Mayıs tatili boyunca turizm dalı Aka bir sıçrama yaşadı.

Çevrimiçi seyahat acentesi Trip.com Kümesi tarafından Çarşamba günü yayımlanan rapora nazaran, Yurt içindeki turistik rotalara yönelik bilet satışları, evvelki 1 Mayıs tatiline nazaran yüzde 900’lük Aka bir artış yakaladı. Bu bilgi, Kovid-19 pandemisinden evvel, 2019’daki 1 Mayıs tatili ile karşılaştırıldığında bilet satışlarının ikiye katlandığı manasına geliyor.

Öte yandan raporda, bu sene 1 Mayıs tatili için, geçen yılın birebir periyoduna nazaran Yurt dışı seyahat rezervasyonlarının yaklaşık yüzde 700 arttığı ve satılan Yurt dışı tayyare bileti sayısının ise yaklaşık yüzde 900 yükseldiği bilgileri yer aldı. Öte yandan Yurt dışı otel rezervasyonu sayısının da geçmiş yılın tatil periyoduna nazaran yaklaşık yüzde 450 arttığı belirtildi.

Raporda, Trip.com kullanıcılarının tatil boyunca ortalama seyahat menzilinin, geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 25’lik bir sıçrama yaptığı ve uçakla ortalama seyahat arasının 1.638 kilometreye çıkarak nihayet dört yılın en yüksek düzeyine ulaştığı kaydedildi. Raporda bu tarafta 2019’daki Tertip ile kıyaslanabilecek bir toparlanmanın Laf konusu olduğu belirtildi.

Rapora nazaran, bu yılki 1 Mayıs tatilinde Beijing, Shanghai, Chengdu, Hangzhou ve Guangzhou en Fazla istek gören beş tatil rotası oldu.

Kaynak: Xinhua / Aktüel

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir