Çin-Kazakistan İşbirliği Merkezi, İşçi Bayramı Tatilinde Yoğun İlgi Gördü

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 03, 2023 Yorum Yok

Çin-Kazakistan Horgos Milletlerarası Hudut İşbirliği Merkezi’nde, bu Yıl Emekçi Bayramı tatili boyunca turizmde patlama yaşanıyor.

Çin, Kazakistan ve öteki ülkelerden gelen vatandaşlar, pasaport, giriş-çıkış müsaadesi üzere geçerli dokümanları sunarak, Amel görüşmek ve alışveriş yapmak üzere 5.6 kilometrekare alanı kapsayan merkeze girebiliyor.

Horgos Hudut kapısından alınan bilgiye nazaran, tatil mühletince her gün 20 binden Çok insan merkeze giriş yaptı.

SES 1 (Çince): DENG QİANG, Dükkan sahibi:

“Burası şu anda insanların, Özellikle de tüccarların gelmesi için elverişli durumda. Tüccarların kullanabileceği Özel kanallar sayesinde giriş yaklaşık dört beş dakika sürüyor.”

SES 2 (Çince): MA QİAOLİNG, Dükkan sahibi:

“Turistler sabah 10’dan itibaren yavaş yavaş gelmeye başlıyor. Hep eserleri düzenlemek ve müşterilerle ilgilenmekle meşgulüz. Mağazama günde muhtemelen 1.000 ila 2.000 alıcı geliyor ve işimiz gün geçtikçe daha güzele gidiyor.”

SES 3 (Çince): DU YUHUİ, Çinli turist:

“İşbirliği merkezine Fazla süratli halde girilebiliyor. Birçok gümrüksüz Eser mevcut. Burada alışılmışın dışında bir Hudut ötesi alışveriş tecrübesi yaşayabilirsiniz.”

SES 4 (Kazakça): ALİAKULİ HAİRANBAİ, Kazakistanlı turist:

“Bugün buraya geldiğimiz için memnunuz. Bir televizyon ile yatak, çocuk giysileri, havlu üzere günlük gereksinimlerimizi aldık. Burada makul fiyatlı pek Fazla Eser bulunuyor.”

SES 5 (Kazakça): DİLİYA ZAKER, Kazakistanlı turist:

“Buraya gelmekteki Temel gayem alışveriş yapmaktı. Eserler Fazla ucuz ve bundan Fazla memnunum. Buraya birinci gelişim ve mutlu kaldım.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Urumqi’den bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir