Çilem’in yakınlarıyla avukatlarına saldırdılar, 8 yıl sonra ceza aldılar

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 10, 2023 Yorum Yok

ANTALYA’da, 2013 yılında sevgilisi Sıkıntım Hülya Berkil’i (30) akaryakıt döküp yakarak öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırılan Abdurrahman Gazi Göçer’in (43), karar duruşması sonrası genç bayanın yakınlarına ve avukatlarına saldıran 5 yakını, 8 Yıl sonra ‘hakaret’ ve ‘kasten yaralama’ cürümlerinden ceza aldı. O Devre hücuma uğrayan avukat Zeliha Şengöz, “Geç gelen adalet, eşitlik değildir” dedi.

Ankara’dan Antalya‘ya, 2013 yılında Birlikte tatile geldiği sevgilisi Sıkıntım Hülya Berkil’i başından aşağı akaryakıt döküp yaktığı teziyle tutuklu yargılanan Abdurrahman Gazi Göçer, ‘canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme’ kabahatinden 2014 yılında ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırıldı. Duruşma çıkışında sanığın yakınları, Zahmetim Hülya Berkil’in yakınlarıyla Antalya Barosu’na kayıtlı avukatlara saldırdı.

KARAR ÇIKTIOlayla ilgili 8 Yıl evvel, Abdurrahman Gazi Göçer’in yakınları Nihal Ö., hasret Y., Yahya Y., Yeliz G. ve Selahattin G. hakkında, avukatlar Gülseda Öz ve Zeliha Şengöz ile Zahmetim Hülya Berkil’in annesi Serpil Demirbaş ve kardeşi Hüseyin şair Uğur Berkil’e saldırdıkları suçlamasıyla dava açıldı. Davanın karar duruşması, Antalya 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanıklardan Nihal Ö.’ye avukat Gülseda Öz’e yönelik ‘hakaret’ hatasından 1 Yıl 2 ay mahpus, Hüseyin şair Uğur Berkil ve Serpil Demirbaş’a yönelik ‘kasten yaralama’ hatasından ise 2 Defa 6 ay mahpus cezası verildi. Sanıklardan hasret Y., Yahya Y. ve Yeliz G.’ye avukat Zeliha Şengöz’e yönelik ‘kasten yaralama’ cürmünden 10 ay mahpus, Hüseyin şair Uğur Berkil ve Serpil Demirbaş’a yönelik ‘kasten yaralama’ kabahatinden ise 2 Kez 6’şar ay mahpus cezasına hükmedildi. Ceza, sanıkların duruşmalardaki uygun hali nedeniyle 5 aya indirildi.Sanıklardan Selahattin G.’ye ise avukat Zeliha Şengöz’e yönelik ‘kasten yaralama’ hatasından 12 ay mahpus, Hüseyin şair Uğur Berkil ve Serpil Demirbaş’a yönelik ise ‘kasten yaralama’ cürmünden 2 Kez 6 ay mahpus cezası verildi. Sanıklar Nihal Ö., hasret Y., Yahya Y., Yeliz G. ve Selahattin G. ‘tehdit ve hakaret’ cürümlerinden ise beraat etti.6 YIL SORUŞTURMA, 2 YIL DAVA SÜRECİ

Duruşma sonrası İzah yapan, akına uğrayan avukat Zeliha Şengöz, buruk Sevinç yaşadığını anlatarak, “En azından net bir karar sonucuyla burada olduğumuz için memnunuz. 2013 yılında katledilmiş Hülya Zahmetim Berkil’in evrakında istekli olarak, bayana yönelik şiddetle çaba ettiğimiz için, sanık yakınları tarafından avukatlar olarak taarruza uğramıştık. 6 Yıl soruşturma basamağı süren ve Vakit aşımı tehlikesiyle karşı karşıya kaldığımız bir belge olmasına karşın, bugün ikinci yılın sonunda bir karara ulaştık. Tüm sanıklar ceza aldı. Geç gelen adalet, eşitlik değildir. Kendimizi inançsız hissettiğimiz anlar oluyor. Bayana yönelik şiddetle gayret etmek sıkıntı. Devletin bu yüzden bizleri daha Fazla müdafaası ve bu hususta yüreklendirmesi gerekirken, bu davanın 8 Yıl sürmesi bizi üzmüştür. Fakat gayretimizden hiçbir Vakit vazgeçmedik. Bu formda gayret etmeye, kız kardeşlerimize dayanak olmaya devam edeceğiz. Verilen savcılık mütalaası içimize birazcık su serpmiştir. Bu nazar açısı bundan 8 Yıl Evvel olsaydı daha süratli aktif bir eşitlik sistemi gerçekleşmiş olacaktı. Bugünkü verilen karardan kısmen mutluyuz. Sanıklar, ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ tarafıyla ceza almadı lakin ‘saldırma’ istikametinden ceza aldı. Hususla ilgili Gerekli türel yolları da denemeye devam edeceğiz” dedi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir