Binlerce kişi çırılçıplak sahile koştu! Hepsinin tek bir amacı var

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 10, 2023 Yorum Yok

Spencer Tunick isimli fotoğrafçı, binlerce insanı bir ortaya topladıktan sonra çıplak fotoğraflarını çekip bu fotoğrafları tartışmalı sanat yapıtlarına dönüştürüyor. Sanatçı nihayet olarak Avustralya’da gerçekleştirdiği aktiflikle gündem oldu.

2 BİN 500 KİŞİ ÇIPLAK POZ VERDİ

Yüzlerce şahıs çıplaklar plajı olarak kullanılan Bondi Plajı’nda toplanıp Cilt kanseri farkındalığına dikkat çekmek için soyunup poz verdi. 2 bin 500 şahıs her Yıl Avustralya’da Ulusal çapta Cilt kanserinden ölen yaklaşık insan sayısını temsil ediyor.

HALKI TEŞVİK EDİYOR

Euronews’de yer Meydan habere nazaran sanatçı Tunick, kanserden mevt oranlarının yüksek olduğu Avustralya’da halkı tertipli Cilt denetimleri yaptırmaya teşvik etmeyi umuyor.

PROJELERİ TARTIŞMA YARATIYOR

Spencer Tunick’in çalışmalarında özgürlük ve itaat ortasında Aka bir tansiyon bulunuyor. Tartışmalı fotoğrafçı, Aka bir kalabalığı bir ortaya getirip onlara soyunmalarını söylüyor. Daha sonra onları poz vermeleri için yönlendirerek nizamlı ve çarpıcı sahneler oluşturuyor. Tunick’in şu anne kadar yaptığı çalışmalar kimileri tarafından takdir edildi, kimileri tarafından da eleştirildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir