Beyoğlu’ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden Yağmur Uçar’ı arkadaşları anlattı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 14, 2022 Yorum Yok

Beyoğlu‘ndaki terör atağında annesi Dilek Özsoy ile Bir arada ömrünü yitiren 10. Sınıf öğrencisi Yağmur Uçar’ın Sınıf arkadaşları, Aralık tatil öncesi en nihayet cuma günü görüştükleri Yağmur’u kaybetmenin hüznünü yaşıyor.

Bağcılar Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi öğrencileri, Şirinevler ulu Camii’nde Yağmur Uçar (15) için ikindi vakti düzenlenen cenaze merasimine katıldı.

Sınıf arkadaşı Elif Ulusoy, Yağmur ile en nihayet cuma günü Uzaklık tatiline çıkmadan Evvel konuştuğunu söyledi.

Yağmur’un Fazla çalışkan bir Talebe olduğunu ve ders notlarının kendisinde bulunduğunu belirten Ulusoy, “Hep ileriye dair konuştuğumuzda kendisi öldüğünde şehit olmak, şehit olarak vefat etmek istiyordu. Şu Lahza hayaline kavuştu açıkçası.” dedi.

Haberi aldığında Fazla Üzücü olduğunu, inanamadığını ve İsim benzerliği olabileceğini düşündüğünü lisana getiren Ulusoy, “Sonra Sınıf kümelerinde gördük. Ulaşmaya çalıştık kendisine. Bu formda haberimiz oldu.” tabirlerini kullandı.

Yakın arkadaşlarından Ebrar Güllük de Yağmur Uçar’ın güzel kalpli, hayat dolu ve esprili olduğunu söyledi.

Acı haberi aldığında şaşırdığını ve uzun müddet gözyaşı döktüğünü anlatan Güllük, “Biz Yağmur’la birlikte 6’lı grubuz. Daima birlikte Fazla uygun vakit geçiriyorduk. Espri yeteneği Bayağı yüksekti, herkesi güldürebiliyordu.” diye konuştu.

Kaynak: AA / Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir