geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Bayram öncesi kiralık araçlara yoğun talep fiyatları arttırdı

Bayram öncesi kiralık araçlara yoğun talep fiyatları arttırdı

admin admin -
22 0

Ramazan Bayramı‘na sayılı günler kala kiralık araçlara talep arttı. Kiralık araç firmaları bayramda Sıkıntı yaşamamak için erken rezervasyon öneriyor.

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı. Bayramda aile ziyareti yahut tatil yapacak vatandaşlar kiralık araçlara yöneldi. Kiralık araçlara ağır talep fiyat artışını da beraberinde getirdi. Kiralık araç fiyatları bayram öncesi yaklaşık yüzde 20 arttı. Bayramda araç kiralayacak vatandaşlara firma sahipleri erken rezervasyon yapmalarını öneriyor. Erken rezervasyonun yanı Dizi bilinen firmalarla mukavele yapılması öneriliyor.

“Fiyatlar bayram için bin lira civarında”

Bayramda kiralık araçlara ağır talep olduğunu belirten firma yetkilisi Gökhan Ardeşen, “Bayramda çalışanların uzun müddet izini oluyor. Hısım ziyaretleri oluyor. Bu sebeplerle bayramlarda kiralık araçlara talep artıyor. Bayramlar kiralık araç piyasasında en ağır vakitlerdir. araç kiralama firmaları bayramlarda araçları uzun periyotlu kiralamak istiyor. En düşük fiyatlar bayram için bin lira civarında. Olağan vakitlerde 800 lira civarında olan günlük kiralık araç fiyatı bayramda bin liraya kadar yükseliyor” dedi.

“15 gün evvelce rezervasyon yapılmalı”

Araç kiralayacaklara tekliflerde de bulunan Ardeşen, “Araç kiralamak isteyenler yaklaşık 15 gün evvelden rezervasyon yapmalı. nihayet günlerde Fazla Çok seçenek kalmayabilir. Öncesinde kaparo ödenmesini tavsiye ederim. araç kiralarken imzalanan evraklar düzgünce incelenmeli, okunmalı. Bilinen inançlı firmalardan araç kiralamak daha inançlı olacaktır” diye konuştu. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / iktisat

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir