Balıkesir’de Ramazan Bayramı için tedbirleri alındı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 23, 2023 Yorum Yok

Ramazan Bayramına sayılı günler kala Balıkesir Valiliği tarafından bayram tatilinin huzur ve itimat ortamı içinde geçirilmesini sağlamak ve tatil mühletince halk hizmetlerinde aksaklık yaşanmaması için Gerekli önlemler alındı.

Alınan önlemlerle; tatil sürecince trafik, sıhhat, toplu taşıma, asayiş olayları, piyasa fiyat ve Eser etiket kontrolü, şehitliklerin paklığı, haberleşme ve elektrik dağıtımında yaşanacak arızalara kadar birçok halk hizmetinin sunulmasında rastgele bir aksaklık oluşmaması için ilgili Tüm kurumlar uyarıldı.

Bayram yoğunluğunun yanı Dizi turizm ve ziraî seyahat hareketliliğinin yaşanması beklenen Balıkesir’de alınan önlemlerle trafikte yaşanabilecek olumsuzların en üye indirilmesi bekleniyor. Trafik kazalarını önleyebilmek için başta Hız ihlalleri olmak üzere, Yekün ve Daimi taşıt kullanma müddetleri, şerit kullanma, yanılgılı dönüşler, yakın takip ve kavşaklara yaklaşırken yavaşlama üzere kural, yasaklama ve kısıtlamalara yönelik alınan önlemler bayram öncesi ve sonrasında titizlikle uygulanmaya devam edilecek.

Balıkesir Valiliği tarafından alınan genel trafik önlemlerinin yanı Dizi ziraî faaliyetleri yapıldığı bölgelerde karayolu üzerinde ziraî zirai araçlar, traktörler ve benzerlerinin uygunsuz olarak trafikte seyretmelerine müsaade verilmeyecek. Yaz mevsimine hakikat motorlu bisiklet ve motosiklet kullanıcılarının daha Çok karayolu üzerinde bulunması beklendiğinden motor kullananların üzerinde muhafaza başlığı ve gözlüğü, öteki araçlarda ise güvenlik kemeri ve çocuk sistemleri kullanımı ile ilgili kontroller de sıklaştırılacak önlemler ortasında yer alıyor.

Tedbirlerle Bayram Huzurlu Geçecek

Vatandaşların ağır olarak bulunabileceği alanlarda meydana gelebilecek terör ve asayiş olaylarına karşı üst düzeyde alınan önlemler dahilinde; hava alanları, şimendifer ve otobüs garları, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, çocuk oyun alanları, cümbüş yerleri, alkollü ve içkisiz umuma Aleni yerlerin güvenlik ve Jandarma ünitelerince tesirli halde denetlenmesiyle bayramın huzurlu ve itimat içerisinde geçirilmesi bekleniyor.

Bayram ziyaretlerinin ağır olarak yapılacağı öngörüldüğünden; toplu taşıma hizmetlerinin sunulmasında aksaklık yaşanmaması için de Gerekli önlemler alınıyor.

Bayram tatili müddetince alışveriş ve cümbüş yerleri ile çocuk oyun alanlarının kalabalık olması bekleniyor. Bu alanların bakım ve paklığına öncelik verilecek, çocukların güvenliğini tehdit edebilecek ögelerin ortadan kaldırılması sağlanacak. Bayram öncesi devri kapsayacak halde Besin üretim, satış ve tüketim yerlerinin kontrollerine yük verilecek, Özellikle bayramda tüketilecek besinlerin kontrolü ağır olarak yapılacak.

Vali Hasan Şıldak Balıkesirlilere birlik, beraberlik ve huzur içinde bir bayram geçirmeleri temennisinde bulundu. – BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir