B20, Dünya Çapında Ekonomik Toparlanmanın Sağlanması İçin Birlik ve İşbirliği Çağrısında Bulundu

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 15, 2022 Yorum Yok

Endonezya’nın Bali Adası’ndaki tepenin anne yeri olan Apurva Kempinski’nin dışındaki 17. G20 Tepesi’nin logosu, 12 Kasım 2022. (Fotoğraf: Wang Yiliang/Xinhua)

G20 Amel dünyası temsilcilerinin dünya genelindeki ekonomik idaresi görüşmek üzere biraraya geldiği Business 20 (B20) tepesinde daha kuvvetli bir toparlanma ile kapsayıcı ve sürdürülebilir büyüme sağlamak için daha kuvvetli milletlerarası işbirliği davetinde bulunuluyor.

BALİ, 15 Kasım (Xinhua) — Dünya Amel dünyası başkanları, G20 kümesinin Amel dünyasının sesini temsil eden Business 20’nin (B20) Endonezya’nın Bali Adası’nda düzenlenen doruğunda, daha kuvvetli bir toparlanma ile kapsayıcı ve sürdürülebilir büyüme için daha kuvvetli memleketler arası işbirliği davetinde bulundu.

İki günlük aktifliğin Pazartesi günü düzenlenen kapanış merasiminde, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, global Amel topluluğunu optimist olmayı sürdürmeye ve dünya genelindeki toparlanma için Birlikte çalışmaya çağırdı.

Widodo, hala süren Kovid-19 pandemisi, jeopolitik tansiyonlar ve besin, güç ve finansal krizler üzere dünyanın bugün karşı karşıya olduğu çoklu krizlere dikkat çekerek “Her Problem yahut zorluk için her Vakit bir ümit ışığı olduğunu söyledim. Bu yüzden karamsar olmayın” dedi.

B20 Endonezya Lideri Shinta Widjaja Kamdani, bu yılki B20 tepesinin öteki alanların yanı Dizi ekonomik siyasetler, yatırım, ticaret ve G20 önderlerine uygulanabilir siyaset teklifleri sunmak emeliyle global Amel dünyasını biraraya getirdiğini söyledi.

B20 Endonezya’ya konut sahipliği yapan Endonezya Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Arsjad Rasjid, B20 doruğunun dünya çapındaki Amel ve niyet dünyasının başkanlarını acil ekonomik sıkıntıları Amel perspektifinden ele almak ve ortak bir cephede ilerlemek hedefiyle öncelikli nedenler üzerinde Fikir birliği ve ortak neden bulmak için biraraya getirme umuduyla düzenlendiğini söyledi.

G20 Üye ekonomilerinden Amel dünyası temsilcilerinin forumu olarak gerçekleşen B20 tepesi, dünya çapındaki işletmelerin global ekonomik idareye katılmaları için Değerli bir platform olma misyonu görüyor.

G20 başkanları tepesi Salı ve Çarşamba günleri Endonezya’nın tatil beldesi olan Bali Adası’nda yapılıyor.

“Birlikte Toparlanma, Daha kuvvetli Toparlanma” temasıyla düzenlenen G20 doruğu, global sıhhat yapısı, sürdürülebilir güç geçişi ve dijital dönüşüm olmak üzere üç öncelikli hususa odaklanıyor.

Kaynak: Xinhua / Yeni

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir