Audi Türkiye e-tron model ailesini satışa sundu

Genel, Gezilecek Yerler Kas 14, 2022 Yorum Yok

Audi‘nin büsbütün elektrikli model ailesinin üyeleri Audi e-tron, Audi e-tron Sportback, Audi e-tron GT ve Audi RS e-tron GT’nin Türkiye’de satışına başlandı.

Halen Avrupa’da satışı devam eden e-tron ve e-tron Sportback, ortalarında Türkiye’nin de bulunduğu Avrupa pazarında 2023 ikinci çeyreği prestijiyle; Q8 e-tron ve Q8 e-tron Sportback ismiyle devam edecek.

Modellerden birincisi sportif bir SUV: e-tron. Sportifliği ve günlük kullanımı bir ortaya getiren model elektrikli dört tekerlekten çekişle Bir arada iki elektromotoruyla etkileyici bir performans ve kıvrak sürüş özellikleri sağlıyor. Aka yüksek voltajlı batarya, 300kW Sıkıntı ve WLTP sürüş döngüsünde 369-393 km ortasında menzil sunuyor. Meskende ve sürüş anında olmak üzere farklı şarj tahlilleriyle kullanıcı, ödün vermeden elektrikli sürüşün keyfini çıkarabiliyor. Audi e-tron, spor, aile ve cümbüşe yönelik bir elektrikli SUV. 4901 milimetre uzunluğa, 1935 milimetre genişliğe ve 1616 milimetre yüksekliğe sahip. Markanın öbür tam uzunluk modelleriyle tıpkı ferahlığı ve rahatlığı sunuyor. 2928 milimetre dingil aralığı ile Audi e-tron, valizleriyle Birlikte beş yolcuyu rahat ettiren geniş bir İç hacim sunuyor. 660 litrelik bagaj elektrikli SUV’u uzun seyahatler için Müsait hale getiriyor.

Satışına başlanan bir öteki model ise dinamik bir SUV coupe: e-tron Sportback. 300 kW’a kadar Güç ve Biricik bir şarjla WLTP döngüsünde 372-408 km aralığında menzil sunuyor (ortalama elektrik tüketimi: 26,3 – 21,6; 23,9 – 20,6 kWsa/100 km (NEFZ); ortalama CO2 emisyonu: 0 gr/km). Işığı Ufak piksellere bölerek hisli bir Denetim sağlayan opsiyonel Dijital Matrix LED farlar, seri üretim bir araçta birinci Sefer sunuluyor.

Audi e-tron Sportback, Hariç dizaynıyla Aka hacimli bir SUV’un gücünü dört kapılı bir coupenin zarafeti ve elektrikli bir arabanın ilerici karakteriyle birleştiriyor. 4.901 milimetre uzunluğa, 1.935 milimetre genişliğe ve 1.616 milimetre yüksekliğe sahip. Tavan çizgisi kaslı Beden üzerinde uzanıyor, coupe stilinde geriye hakikat eğim alıyor ve dik D sütunlarına yanlışsız akıyor. Üçüncü Yan camın alt kenarı, tipik bir Sportback özelliği olarak geriye gerçek yükseliyor.

İleri teknolojiler ve yüksek kalitenin birleşimi olan e-tron GT, satışa sunulan bir Öbür e-tron modeli. Audi’nin araba geliştirme ve üretme konusundaki tutkusunu ortaya koyuyor. Klasik gran turismo fikrinin tekrar yorumlandığı dört kapılı coupe, duygusal bir dizayna sahip. İki kuvvetli elektrik motorunun dört tekerlekten çekiş ve etkileyici bir sürüş performansı sunduğu e-tron GT, 84 kWh net güç içeriğine sahip yüksek voltajlı bataryasıyla, 448-487 km aralığında menzil sunuyor ve 800 volt teknolojisi sayesinde nihayet derece süratli bir biçimde şarj edilebiliyor. araç 350kW Sıkıntı sunarken, 0’dan 100km/s sürate 4.1 saniyede ulaşıyor.

Satışına başlanan nihayet model de Yeniden e-tron GT’nin RS versiyonu: RS e-tron GT. Audi e-tron GT’nin kanıtladığı muvaffakiyetin RS versiyonu olan model de 440 kW Güç ve 451-471 km aralığında menzile ulaşabiliyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir