Ankara: Bakan Yıldırım’ın Basın Toplantısı…(3)

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 22, 2023 Yorum Yok

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom’un yeni işvereni Oger Telecoms’un, çoğunluk payını müsaade almaksızın bir diğerine devredemeyeceğini belirterek, “Bunu hissedarlar kontratında Aleni halde beyan ettik” dedi.

Yıldırım, medyada çıkan haberlerden Dolayı İran Hükümeti tarafından Bodrum’a uçuşları yasaklanan İranlı turistlerin rahat bırakılmasını istedi. Basın mensuplarıyla PTT genel Müdürlüğü’nde kahvaltılı toplantısında bir ortaya gelen Yıldırım, kahvaltıda gazetecilerin Türlü bahislerdeki sorularını cevapladı. Bakan Binali Yıldırım, Türk Telekom’un yeni işvereni Oger Telecoms’un, çoğunluk payını müsaade almaksızın bir diğerine devredemeyeceğini söyledi. Yıldırım, bunun hissedarlar kontratında de Aleni formda beyan edildiğini belirtti. Yıldırım, Ufak çaptaki Üleş zamanlarına ise bir sınırlama getirilmediğini kaydetti.

Türk Telekom’daki halk paylarının bir yıldan Evvel halka arzının Muhtemel olmadığını lisana getiren Yıldırım, O müddetin de, fiili dönemin gerçekleştiği 15 Kasımda başladığını kaydederek, “illa o gün geldi, Çabucak halka arz edelim üzere bir mecburilik yok. Kaidelere bakarız halk faydası açısından koşulların en Müsait olduğu vakitte halka arz konusu da gerçekleştirilir” diye konuştu. Oger Telekom’un peşin ödeme halinde elinde bulundurduğu payları 1 yıldan Evvel devredip devredemeyeceğine konusunda açıklamada bulunan Bakan Yıldırım, “Oger’in kendi payını halka arz edebileceğini, buna bir Mani bulunmadığını, Lakin bunu yaparken kapital Piyasası Konseyi’ni bilgilendirmesi gerekmektedir” dedi.

Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, İtalyanlar’ın Avea paylarını satarak Türkiye piyasasından çekilmesini değerlendirdiği açıklamasında, bunara Değerli olanın Aria periyodunda çekilmemiş olması olduğunu söyledi. Yıldırım şunları kaydetti:

“Bizim için hisli olan Devre o vakitti. O periyotta o kararlarından vazgeçmiş olmaları Türkiye’de global yatırımın ekonomik istikrarın önünü açmıştır Fazla Önemli fırsatları da beraberinde getirmiştir ve Türkiye’yi Fazla ağır mali yükümlülüklerden de kurtarmıştır.”

Gazetecilerin 3. nesil Lisans alımıyla ilgili nihayet çalışmaları sorması üzerine Yıldırım, 3. nesil telefonun dünyada kullanımının 60 milyon olduğu ve bunun 40 milyonun Japonya olduğunu belirterek, bunun için teknoloji alt yapısının dikkatli yapılması gerektiğini söyledi. Lisansı alıp toplumu Hayal kırıklığına uğratmak istemediklerini vurgulayan Yıldırım, “Bu aygıtı ithal edip milyarlarca dolar Nakit verip sonra toplumun yararlanmasının sonlu olmasını istemiyoruz” dedi. Yıldırım, 3. nesil telefon kullanımı konusunda fikirlerinin değişmediğini fakat başlama mühletinin 2007 yılının birinci çeyreği olabileceğini lisana getirdi. Numara taşınabilirliği konusunda da şimdi bir netlik olmadığını bildiren Yıldırım, “Numara işi karışık. Türk Telekomünikasyon kurumu çalışıyor. Abonelerin sürprizler yaşamaması için alt yapıyı yeterli hazırlamalıyız” diye konuştu.

Bakan Yıldırım, İran’ın Bodrum’a uçuşları yasaklamasıyla ilgili bir gelişme olup olmadığının sorulması üzerine şöyle konuştu:

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Aktüel

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir