Aliyev, ülkesinin adını taşıyan caddenin inşası için Türkiye’ye 100 milyon dolar gönderiyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 24, 2023 Yorum Yok

Türkiye Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların yaralarını sarmaya çalışırken kardeş ülke Azerbaycan’dan dikkat çeken bir atılım geldi. nihayet datalara nazaran 50 binin üzerinde can kaybına neden olan felaketin en başından beri hem arama kurtarma çalışmalarında hem de toplanan yardımlar konusunda Geri durmayan Azerbaycan, artık de Kahramanmaraş’taki Azerbaycan caddesinin tekrar inşası için 100 milyon dolar gönderiyor.

“TÜRKİYE’NİN İNŞASI BİZİM İNŞAMIZDIR”

Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin evvelki akşam düzenlediği iftar programında konuşan açıklamalarda bulunan Azerbaycan millet Meclisi Başkanvekili Adil Aliyev “Sayın Cumhurbaşkanımız Kahramanmaraş için 100 milyon dolar ayırdı. Azerbaycan caddesinin yine inşa edilmesine dayanak olacağız. Yerleri gezdik. Çalışmalara başlanıldı. Türkiye’nin sıhhati bizim sıhhatimiz, Türkiye’nin inşası bizim inşamızdır” dedi.

“YETKİLİLER BİZE ORAYI GÖSTERDİ”

“BİR OLARAK ONLARA KARŞI DURMAYI BAŞARMALIYIZ”

Açıklamasının devamında Karabağ’ın Ermeni işgalinden kurtarılmasında Türkiye’nin yardımlarına dikkat çeken Aliyev, “Bizim milletimiz her Vakit bir olarak Mevcut olacak. Milletimizi, kardeşliğimizi sevmeyen devletler çoktur. lakin biz bir olarak onlara karşı durmayı başarmalıyız” sözlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir