20 Şubat okullar tatil mi? Okullar ne zamana kadar tatil? Tatil hangi illerde uzatıldı? Deprem olan illerde okullar ne zaman açılacak?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Şub 08, 2023 Yorum Yok

Türkiye’yi sarsan zelzele felaketinde arama kurtarma çalışmaları sürerken, peş peşe birçok karar alındı. ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından da açıklamalar yapıldı. 20 Şubat okullar tatil mi? Okullar ne vakte kadar tatil? Tatil hangi vilayetlerde uzatıldı? zelzele olan vilayetlerde okullar ne Vakit açılacak? İşte ayrıntılar haberimizde…

20 ŞUBAT’A KADAR OKULLAR TATİL Mİ?

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan sarsıntının akabinde gözler eğitim öğretimde nihayet duruma çevrildi. Malatya, Gaziantep Diyarbakır, Adıyaman başta olmak üzere zelzele birçok vilayette can kayıplarına neden oldu. Türkiye’yi sarsan zelzele felaketinde arama kurtarma çalışmaları sürerken, peş peşe birçok karar alındı. ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından da eğitim öğretime bir hafta Ara verilmesinin akabinde bu mühlet uzatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamada, “Ülke genelindeki okullarda 13 Şubat’a, afet bölgesindeki okullarda 20 Şubat’a kadar eğitim-öğretime Uzaklık verildi.” tabirlerini kullandı.

OKULLAR NE Vakit AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bulunan Devlet Bilgi Uyum Merkezi’nde zelzele bölgesinde yürütülen çalışmaları koordine etti.

Erdoğan, eğitim öğretimle ilgili yaptığı açıklamada, “Bölgedeki arama-kurtarma çalışmaları devam ederken kurumlarımızın her biri kendi mesuliyet alanlarıyla ilgili ek önlemleri alıyor ve kamuoyuna duyuruyor. Bu çerçevede ülke genelindeki okullarda 13 Şubat’a, afet bölgesindeki okullarda 20 Şubat’a kadar eğitim-öğretime Ara verildi. ” sözlerini kullandı.

Öte yandan ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “10 vilayette eğitim ve öğretime 2 hafta Ara verilmiştir.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir