2 yıl arayla aynı tuzak! Rus Youtuberler kendilerini Emmanuel Macron olarak tanıtıp, ülkenin Cumhurbaşkanıyla konuştu

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 08, 2023 Yorum Yok

Polonya Cumhurbaşkanlığı Ofisinden yapılan açıklamada, Andrzej Duda‘nın geçen hafta Macron olduğunu sav eden bir şahısla görüştüğü doğrulandı. Açıklamada, Duda‘nın 15 Kasım’da Polonya’nın Ukrayna sonuna yakın bir bölgeye düşen ve iki kişinin vefatıyla sonuçlanan füzenin Çabucak akabinde birçok yetkili tarafından arandığı belirtildi.

FÜZE OLAYININ DETAYLARINI YOUTUBER’A ANLATTI

Vovan ve Lexus lakaplı Rus şakacılar Vladimir Kuznetsov ve Alexei Stolyarov’un YouTube’a yüklediği kayıtta Duda‘nın Macron olduğunu düşündüğü şahsa, Hadise üzerine kendisini aradığı için teşekkür ettiği anlaşılıyor. İngilizce konuşan Duda, roket olayının detaylarını, NATO’dan istişare talebinde bulunma planlarını ve komşu Ukrayna’yı işgal eden Rusya ile durumu daha da kötüleştirmemek için Fazla dikkatli olduğunu Anlatım ediyor.

DUDA’YA NASIL ULAŞTIĞI ARAŞTIRILIYOR

Yedi dakikayı aşkın mühlet boyunca Duda, ABD Lideri Joe Biden’ın roket olayından Rusya’yı Mesul tutmadığını lakin Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy’nin düşenin, Rus füzesi olduğunda ısrar ettiğini söylüyor. Duda‘nın ofisinden yapılan açıklamada, ilgili kurumların, Youtuberların Duda‘ya nasıl ulaşmış olabileceğini Denetim ettiği belirtildi.

BİRÇOK SİYASETÇİYİ TUZAĞA DÜŞÜRMÜŞLERDİ

Youtuberlar, 2020’de de Duda ile kendilerini Birleşmiş Milletler genel Sekreteri Antonio Guterres olarak tanıtarak konuşmuştu. Kuznetsov ve Stolyarov daha Evvel emsal tekniklerle Macron ve eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın yanı Dizi Elton John ve Prens Harry iç birçok Ünlü ismi tuzağa düşürmüştü.

Kaynak: AA / Yeni

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir