Yoğun kar yağışından ötürü onlarca araç, yüzlerce kişi mahsur kaldı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Şub 06, 2023 Yorum Yok

Yoğun kar yağışından dolayı onlarca araç, yüzlerce şahıs mahsur kaldı

Günübirlik tatil merkezinde kar ani bastırınca olanlar oldu, saatlerce beklemek zorunda kaldılar

Mahsur kalan vatandaşların yardımına belediye grupları koştu

KOCAELİ – Kocaeli‘nin Değerli günübirlik tatil bölgelerinden Eriklitepe’de bir anda bastıran kar yağışı onlarca aracın yolda kalmasına Sebep oldu. Vatandaşlar kısa periyodik panik yaşarken yardımlarına Kocaeli Büyükşehir ve Gölcük Belediyesi takımları koştu.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesine bağlı günübirlik tatil bölgesi olan Eriklitepe’de hareketli bir gün geride kaldı. Karla kaplanan Eriklitepe Tabiat Parkı’na hafta sonunu kar keyfiyle geçirmek isteyen yüzlerce vatandaş akın etti. Ancak kar yağışı ani şiddetli biçimde bastırınca vatandaşlar Üzücü sürprizle karşılaştı. Onlarca araç, yüzlerce insan kar yağışından Dolayı mahsur kaldı. Kimi araçların aküsü birtakım araçların ise yakıtı bitti. Panik yaşayan ve araçlarını çıkarmakta zahmet çeken vatandaşların imdadına ise Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi takımları yetişti. Mağduriyetin giderilmesi için aksiyon Meydan Gölcük Belediyesi 20 araç ve Fazla sayıda işçi ile yolda kalan vatandaşların yardımına koştu. AFAD grupları de bölgeye geldi. Yolun açılması için kar küreme araçlarıyla çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalardan bir Öteki ise yoğunluğun düzgünce artmaması ve araçların rahatça inebilmesi için jandarma gruplarının yolun muhakkak bir noktasında vazife alması oldu. Jandarma takımları, yoğunluk azalıp yol olağana dönünceye kadar araçların üst çıkmasına müsaade vermedi. Alınan tedbirler ve yapılan yardımların akabinde araçlar sağlıklı bir formda Eriklitepe’den ayrılınca yol yine olağana döndü. Aküsü biten, yakıtı biten veya Öbür bir bozukluk yaşayan araçlar da cazibeli yardımıyla bölgeden alındı. Öte yandan, üste çıkamayan birtakım vatandaşlar da yol kenarında ateş yakıp mangal yaparak karın tadını çıkardı.

“Çıkışa müsaade verilmiyor, o yüzden beklemek durumunda kaldık”

Arkadaşlarıyla Birlikte Eriklitepe’ye çıkmaya niyetlenen Ama yasaktan Dolayı çıkamayan Gökdeniz Çalış, “Beş arkadaş, Eriklitepe’ye çıkmaya niyetlenmiştik. Ama yol çalışmaları, kazalar derken yukarının Bayağı kalabalık olduğunu takip etmiştik. Çıkmaya niyetlenirken Emniyet niyetiyle jandarma bizi durdurdu. Üste çıkışa müsaade verilmiyor. Biz de o yüzden kenarda beklemek durumunda kaldık” dedi.

“5-6 saattir yollardayız”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mehmet Ekrem Ceylan – 3. Sayfa

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir