Uzmanlar üstüne basa basa uyardı: Bu listedeki yiyecekleri yiyin, doğal gaz faturanız düşsün

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 21, 2022 Yorum Yok

Rusya ve Ukrayna ortasında yaşanan kriz başta olmak üzere dünya genelinde güçle ilgili yaşanan tedarik sıkıntıları nedeniyle Avrupa bir anda buz kesti. diyar genelinde herkes battaniyelere sarılırken, krizin nasıl atlatılacağı da merak konusu oldu.

UZMANLARDAN İKAZ GELDİ

Gaz krizinin kısa müddette çözülmeyeceğinin anlaşılması üzerine ise ülkedeki uyku uzmanlarından vatandaşlara Değerli bir İkaz geldi. Uzmanlar, gece yatmadan tüketilecek kimi besinlerin, bedeni sıcak tutması nedeniyle doğal gaz faturalarının düşmesine neden olacağını lisana getirdi.

LİSTEDE DE YOK YOK

Uzmanlar tarafından hazırlanan listede şu besinlere yer verildi: ” Yer fıstığı, badem ve Antep fıstığı metabolizmanızın suratını artırabilir ve gövde ısınızı yükseltebilir, bu neden üşümeden uyumanıza Yardımcı olur. Bunun yanı Dizi bu fındıklar doğal melatonin hormonu içerdikleri için kolay bir halde uykuya dalmanıza Yardımcı olur.

Tarçın, soğukken bedenimizin ısısını artıran termojenik özelliklere sahiptir, bu nedenle gece bir bardak sütün içine serpin ve Çabucak uykuya dalacaksınız.

Yulaf, olağanda günün başında tüketilen bir yiyecek olarak tercih edilir lakin yatmadan Evvel yararlı olduğuna dair ispatlar var. Yüksek kepek ve lif içeriği nedeniyle bedeninizde yavaş parçalanırlar ve bu yavaşlık sindirim, ısınma gücü salar.

Muz, B vitamini ve magnezyumla içeren muz, tiroid ve adrenal bezlerinizin çalışmasına Yardımcı olur, böylelikle soğuk havalarda gövde ısınızı düzenler.

Ginger, Zencefilin damar genişletici özelliği sayesinde kan damarlarınız gevşer, bu da kan akışının artmasına katkıda bulunur ve bedeninizin ısınmasına Yardımcı olur.

Havuç, sindirim sırasında daha Çok güce gereksinim duyması nedeniyle bedeninizin ısınmasına neden olur. Bunların yanı Dizi uzmanlar, karpuz, şeftali, portakal, kereviz ve salatalık üzere gövde ısısının düşüren yiyeceklerden Irak durmamızı tavsiye etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir