Usta sanatçı Nuri Sesigüzel son yolculuğuna uğurlandı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 21, 2023 Yorum Yok

Hayatını kaybeden Türk müziğinin ehil ismi Nuri Sesigüzel için Teşvikiye Camii’nde öğlen namazına müteakip cenaze merasimi düzenlendi. Cenazeye İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, birçok sanatçı ve sevenleri katıldı. Cenazede ehil sanatkarın ailesi taziyeleri kabul etti.

Cenazeye katılan sanatçı Selahattin Alpay, “Yine Aka mihenk taşlarından ağabeyimi kaybettik. İlah parıltılar içinde yatırsın. Her şeyden önce, sanatının dışında ondan şöyle Örnek aldığım bir şey vardır; kişiliği, saygınlığı. Kimseye nasip olmayan bir şöhrete haizdi lakin hiçbir Vakit şımarmadı maddi ve manevi. misal alacağımız insanlardan bir tanesiydi. Hayatını kaybetmeden 15-20 gün Evvel aramıştım. ‘Biraz rahatsızım’ dedi” tabirlerini kullandı.
Sanatçı Mahmut Tuncer ise, “Bir çınardı, abideydi. Kamu müziğinin pirinin öldüğünü söyleyebilirim. İlah parıltı içinde yatırsın. Urfalı olması münasebetiyle bir hemşehrimizi, bir sanat ustasını kaybettiğimizi söyleyebiliriz. Benim de yakınımdı, ‘dayı’ diyorduk. Biz de dayımızı kaybetmiş olduk. İlah yerini cennet etsin” sözlerini kullandı.
Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “Memlekette sanatkarların, mümtaz isimlerin en Fazla arandığı ve sevildiği vakitlerin nihayet büyüklerini uğurluyoruz. İlah rahmet eylesin. Bizim içinde yaşadıkları Devre içinde hassasiyet gösterip çizgisini müdafaaya çalıştıkları sanat ve şahsiyet içinde Fazla mümtaz bir isimdi. çok az insandır bu kadar sene sanat hayatında kalan, aralıksız güzelliklerle anılan” biçiminde konuştu.
Cenazede gazetecilere açıklamalarda bulunan Nuri Sesigüzel’in oğlu Mehmet Sesigüzel, “Evimizin direği yıkıldı, çınarımızı kaybettik. Ailecek Fazla üzgünüz. Uzun müddettir tedavi görüyordu kalp yetmezliğinden. Sabaha karşı vefat etti. bütün sevenlerin başı sağ olsun. Yeri cennet olsun. Ben kendim zati çalgı çalıyorum. Bizim Tüm kardeşlerin sesi hoştur aslında. Biz daima ailecek basın önüne çıkmayı seven bir aile olmadığımız için Geri planda kalmayı tercih ettik. Babam da o denli tercih etti. Bizi hiçbir Vakit sanat topluluğuyla bir ortaya getirmedi. Onun için de babam bizleri oturttu hepimizi. Beş Tane de torun sahibi, hepsi burada. Babamın evlatları olmaktan gurur duyuyoruz. Başımız sağ olsun. Yeri cennet olsun” dedi.
Nuri Sesigüzel’in cenazesi defnedilmek üzere Büyükçekmece Mezarlığı’na götürüldü. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir