Ülkede büyük yankı uyandıran yaratan karar! İngiltere Kralı 3. Charles bir yemeği yasakladı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 19, 2022 Yorum Yok

İngiltere Hükümdarı 3. Charles, bir Fransız yemeği olan ‘yağlı kaz yahut ördek ciğerini’ Buckingham Sarayı iç kraliyet konutlarında kullanılmasını yasaklayarak menüden çıkarttı. Foie gras olarak isimlendirilen kaz yahut ördek ciğeri, kazların yahut ördeklerin bir boruyla zorla ağızdan beslenerek ciğerlerinin yağlandırılmasıyla yapılan bir Yemek ve kuşların karaciğerini 10 sert kadar şişiriyor.

KENDİLERİNE GÖNDERİLEN MEKTUBU PAYLAŞTILAR

PETA isimli hayvan haklarını savunan sivil cemiyet kuruluşu dün İzah yaparak Buckingham Sarayı tarafından kendilerine gönderilen mektupta Kral Charles’ın buyruğuyla Balmoral, Sandringham, Windsor Kalesi, Hillsborough Kalesi ve Buckingham Sarayı da iç olmak üzere Foie gras’ın bütün kraliyet konutlarındaki menülerde yer almayacağının bilgisinin verildiğini belirtti.

FOİE NE DEMEK?

Foie (karaciğer) gras (yağlı), kaz yahut ördeklerin ciğerinden yapılan bir Fransız yemeğidir. Kaz ve ördeklerin zorla gagalarından boruyla beslenerek ciğerlerinin yağlanması, olağanın 10 sert büyümesi sağlanır. Bu beslenme formülünde kuşların midelerine her gün 2 kilo tahıl, boğazlarından aşağı sokulan metal borular aracılığıyla pompalanır ve öldürülmeden Evvel karaciğerlerinin şişmesine neden olur. Şişen karaciğer diğer organlara baskı yapar ve kuşların soluk alamayarak eziyet çekmesine neden olur.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir