Türkiye’nin yerli otomobili Togg’un ilk sahibi Ahmet Kalkan oldu

Genel, Gezilecek Yerler May 20, 2023 Yorum Yok

TÜRKİYE’nin yerli arabası Togg, Bingöl’deki birinci sahibi Ahmet Kalkan‘a teslim edildi. Arabası Fazla beğendiğini söyleyen Kalkan, Bu kadar teknolojiye sahip bir aracın, ülkemizde üretilen bu aracın herkese nasip olmasını istiyorum. Beklediğimin Fazla ötesinde dedi.

Togg’un Bingöl’deki birinci sahibi, Amel insanı Ahmet Kalkan oldu. Oltu taşı siyahı rengi T10X model Togg’unu Diyarbakır’dan teslim alarak Bingöl’e getiren Kalkan, daha sonra arabasıyla Belde tipi attı. Kurada birinci 10’a giren Kalkan, arabanın Aka İlgi gördüğünü, yolda birçok kişinin kendisini durdurup aracı incelediğini belirterek, ‘Doğrusu bana çıkacağına inanmıyordum ancak birinci sıralarda çıktım, Fazla Mesut oldum. Aracı Fazla beğendik ve bu kadar kısa vakitte teslim edileceğini beklemiyordum, Fazla memnunum. Vatandaşın ilgisi Fazla fazla, Diyarbakır’dan Bingöl’e gelene kadar Fazla Aka İlgi ile karşılaştık. Herkes Togg’u merak ediyordu. Her noktada bizi durdurmaya çalıştılar, biz de hiçbirini kırmadık. Birden fazla insanların merakını gidermek için Çabucak her yerde durduk’ dedi.

‘DEVRİM OTOMOBİLİNİ ENGELLEDİLER lakin İHTİLALİ TOGG YAPTI’

Beklediğinden daha uygun bir arabayla karşılaştığını belirten Kalkan, ‘Bu derece teknolojiye sahip bir aracın, ülkemizde üretilen bu aracın herkese nasip olmasını istiyorum. Beklediğimin Fazla ötesinde bir araç, ‘akıllı cihaz’ tabiri bence gerçek. Dün yolda gelirken gerek yol tutuşu ile gerekse konforu ile her manada Fazla beğendim, herkese tavsiye ediyorum. Bu fiyata bu konforlu aracı tavsiye ediyorum. Artık Avrupa araçlar tercih edilmemeli. Togg’un imalinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Togg idaresine, mühendisinden, çalışanına kadar herkese Fazla teşekkür ediyorum. İhtilal otomobilini engellediler ancak ihtilali Togg yaptı? diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir