Türk Amel insanı istek Ertek, tatil için gittiği Haiti’de tekneden düşerek hayatını kaybetti

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 04, 2022 Yorum Yok

Dünyanın en Ünlü lüks mücevher markalarından Tiffany Co.’nun uzun yıllardır Türkiye distribütörlüğünü yapan istek Ertek tatile gittiği Haiti’de şanssız bir kaza geçirdi.

TEKNEDEN DÜŞEREK HAYATINI KAYBETTİ

Türkiye Tiffany CO’nun sahibi sosyetenin Ünlü ismi istek Ertek, tatil maksadıyla gittiği Haiti’de içinde bulunduğu tekneden denize düşerek hayatını kaybetti.

CESEDİ HALA BULUNAMADI

Ertek’in mevti yakınlarında ve Amel dünyasında şok tesiri yarattı. Cumhuriyet gazetesinin haberine nazaran Amel beşerinin cesedine hâlâ ulaşılamazken, Haiti’de arama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Tiffany Co. Türkiye distribütörü istek Ertek.

DİLEK ERTEK KİMDİR?

Dilek Ertek İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi’nde okurken bale eğitmenliği yaptı. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık kısmı mezunu olanNew York GIA’de pırlanta eğitimi aldı. 1982’de üniversiteyi bitirince ‘ipek üzerine, fotoğraflar, desenler, tasarımlar’ yaparak Nakit kazanmaya başladı ve böylelikle kendi işini kurdu. 1995’in sonunda İstanbul’da birinci Tiffany mağazasını açtı. 20 yılı aşkın mühlet Tiffany & Co.’nun distrübütörlüğünü yaptı. istek Ertek’in bir antika dükkanı bulunuyordu.

DİLEK ERTEK’İN özel YAŞAMI

1982 yılında Amel insanı Hüseyin Yalçınkaya evlendi. Çift 2004’te boşandı. istek Ertek’in Gökçe Atuk isiminde bir oğlu var.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir