Turizmin yeni trendi tiny house

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 01, 2023 Yorum Yok

Turizmin olmazsa olmazı otellerin yerini ‘tiny house’ almaya başlarken, turizmin gözbebeği Bodrum’da açılan tiny house konseptindeki otel İlgi odağı oldu.

Turizmde artan maliyet ve rekabet yüzünden nihayet yılların beğenilen mimari yapısı tiny house Bodrum’daki yatırımcıların tercihi olmaya başladı. Otellerle birebir hizmeti veren tiny house otel konsepti Bodrum’da tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çekmeye başladı. Maliyetinin düşük olduğu ve konut ortamında bir tatil yaşamak isteyenler tiny house otelini tercih etmeye başladı.

Otelin sahibi Hamit Tecer ‘tiny house’ konseptine ilginin ağır olduğunu belirterek, “İnsanlarımıza tabiatla barışık bir hizmet sunabilmek ismine bu konsepti başlattık. Zannediyorum Türkiye‘nin geleceği bu konsept üzerine olacak. Beşerler konut konforunda tabiatın içerisinde istediği üzere, meskeninde olduğu üzere devinim etme talihine sahip. Tiny house konseptine İlgi Fazla büyük, bu tip bir konseptin Türkiye turizmine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Beşerler tabiatla İç içe turizme Fazla Aka bir İlgi duymaya başladı. Ailece gelip bir konut konforunda tatil yapabildiği için Fazla Çok erken rezervasyon almamamıza Karşın yüzde 80 doluluk oranına ulaştı. Tekerlekli karavanlar var, tatilinin Aka bir kısmı denizde ve bahçede geçiyor. Beşerler konakladığı otele, mesken yalnızca yatmak için giriyor. Yatmaya geldiğinde ise mesken konforunu görmek istiyorlar” dedi.

Tiny house konseptinde konut konforundaki her ayrıntı düşünüldüğünü kaydeden Tecer, “Ben yalnızca insanların tabiatla barışık, tabiatın içerisinde, akşamları mangalını yakabileceği, ailesiyle dışarda oturabileceği, Fazla kurallar içerisine hapsedilmeden rahat tatil yapılabileceğini gördük ve gelen konuklarımızda bu rahatlığı yaşayabileceklerini düşünüyorum. Biz tiny houselarımızı Bodrum’un en hoş bölgesinden biri olan Yalıkavak’ta marinaya 5 dakika, denize 2 dakika, merkezi alanlara en Çok 3 dakikada ulaşabileceğiniz uzaklıkta pozisyonlandırdık. Deniz kenarı konforunda üzere görünmeyebilir fakat konuklarımız denize gitmenin kolay olduğunu gelince görebilecekler. Bu konsepte yalnızca gecelik fiyat ödeyecekler ancak bizim Aka avantajlarımız da Mevcut konuklarımıza. Bodrum’un en hoş koyu olan Tilkicik Koyu’nda her mevsim denize girilebilen dalganın olmadığı bir koydur. Bizim işlettiğimiz Miya Beach girişte yüzde 25 indirim sağlayarak oradaki hizmetimizden de yararlanmalarını sağlayacağız” dedi. – MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / iktisat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir