Tesla, Anadolu Yakası’nda pop-up mağaza açtı

Genel, Gezilecek Yerler May 02, 2023 Yorum Yok

Elektrikli araba markası Tesla, Anadolu Yakası’nda birinci pop-up mağazasını 2 Mayıs’ta Akasya’da açtı. Tesla Model Y araçların sergileneceği pop-up mağazası, yılsonuna kadar Akasya’da ziyaretçilere Aleni olacak.

Tesla, Anadolu Yakası’nın birinci pop-up (geçici) mağazasını Akasya’da araba ve teknoloji severler ile buluşturuyor. Beklenen Tesla Model Y, 2 Mayıs’tan itibaren Akasya’da yerini alarak, test sürüşüne sunulacak ve yılsonuna kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yapılan yazılı açıklamada Tesla Model Y hakkında şu bilgilere yer verildi:

“Geçtiğimiz Yıl 5 yıldız derecelendirmesi ile sınıfının en yüksek Euro NCAP Emniyet performansını sergileyen Tesla Model Y, atik sürüş karakteri, uzun menzili ve şoför odaklı dizaynıyla öne çıkarken birebir vakitte Tesla’nın daha tedarik sürecinden başlayan çevresel etkiyi azaltma yaklaşımının rafine bir örneğidir.

Çok taraflılığı ile öne çıkan Model Y, en üst Tertip Emniyet standartlarının ötesine geçmek üzere tasarlanmış, büsbütün elektrikli, orta uzunluk bir SUV araba. Biricik şarjla 533 km’ye varan menzile ulaşan Model Y, yalnızca 15 dk’da 240 km’nin üstünde şarja ulaşarak seyahat özgürlüğünü yine tanımlıyor. Sıfırdan 100 km’ye yalnızca 3,7 saniyede ulaşabilen bu sportif karakterli araba, dört tekerden çekişli oluşu sayesinde her Cin yol ve hava koşulunda kararlı bir sürüş sağlıyor.

Sürücü odaklı dizaynın her detayda kendini hissettirdiği İç yerde, Model Y’nin panoramik cam tavanı ve yüksek oturma düzeyi aracın her noktasından geniş görüş açısı ve Fazla konforlu bir ferahlık hissi yaratıyor. Ön bagaj ve katlanır ikinci Dizi koltuklar ise toplamda 1,9 metreküpe varan depolama alanı sağlıyor.

Anahtar gerektirmeyen Model Y’de aracın bütün denetimleri ve sıkıntısız giriş ve çıkış için akıllı telefonlara bağlanan 15 inç dokunmatik ekran ile basitçe yapılıyor. Ayrıyeten uzaktan kilit açma, uzaktan iklimlendirme, pozisyon takibi ve öteki eşsiz özellikler de Tesla Taşınabilir uygulaması üzerinden kolay kolay gerçekleştirilebiliyor.”

Akasya’da test sürüşlerine katılmak isteyenler, müracaatlarını Tesla’nın web sitesi üzerinden yapabilecekleri belirtildi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir