Terörün hayattan kopardığı Ayşenur öğretmenden geriye acı hikayesi kaldı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 10, 2023 Yorum Yok

Evinde taziyeleri kabul eden Hayriye Alkan, AA muhabirine, sabah okula yolladığı kızının meskenine dönemediğini söyledi.
Halen olayın şokunda olduğunu lisana getiren Alkan, “Allah’ım sabır versin, nasıl yapacağım bilemiyorum. Şaşırdım kaldım. Rabb’im bizlere sabır versin.” dedi.

“KIZIM ÂLÂ NİYETLİYDİ, KALBİ GÜZELDİ”

Kızının hayallerini anlatan gözü İhtiyar anne, şöyle konuştu: “Kızımın hayalleri vardı. Çalışıp kazanıp, fakirlere yardım etmeyi Fazla istiyordu. Öbür bir isteği, muradı yoktu. Kızım uygun niyetliydi, kalbi hoştu. Ne diyeceğimi bilemiyorum, kalbi pak bir insandı. Hayatını kaybederken, Ebeveyn mi dedi, baba mı dedi, bağırıp çağırdı mı bilemiyorum. Canı Fazla mu yandı bilmiyorum.”

“YAVRUMU BU SABAH OKULA UĞURLADIM”

Alkan, kızının okula yaklaşık 3 ay Evvel başladığını anlatarak, “Okula severek gidiyordu, işini severek yapıyordu. Çocukları Fazla seviyordu, çocuklar da ona alışmıştı. Tatilden sonra bugün birinci defa okula gitmişti. Yavrumu sabah okula uğurladım, bir daha da göremedim.” tabirlerini kullandı.

“BEN ÇOCUĞUMU YOKSULLUKLA BÜYÜTTÜM”

Terör örgütünü lanetleyen Alkan, şöyle devam etti: “Allah onları kahretsin. Artık bitsin, analar ağlamasın, bacılar ağlamasın. Rabb’im bizleri yaktı, diğerlerini yakmasın. İlah kimseye bu türlü acılar yaşatmasın. Onlar bizi yaktı, İlah da onları yaksın. Bu akınlara nihayet versinler. Ben çocuğumu yoksullukla büyüttüm, okuttum. Ne zorluklarla okudu. Adıyaman Üniversitesinin öğrencisiydi. Yokluklara Karşın okudu, her şeyi yönetim ederdi. Bugünlere zorluklarla geldi, sonu da bu türlü oldu. İnanın ne diyeceğimi bilemiyorum.”

NE OLMUŞTU?

Fırat’ın doğusundaki YPG/ Pkk‘lı teröristlerce dün Gaziantep’in Karkamış ilçe merkezine 10 havan-roket atılmış, roketlerin isabet ettiği Kocatepe İlkokulundaki Muallim Ayşenur Alkan ile etraftaki 5 yaşındaki Hasan Karataş hayatını kaybetmişti.

Kaynak: AA / Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir