Tarihi Trump davası için nefesler tutuldu! Dev gösteri planlanıyor, 38 bin polis teyakkuzda olacak

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 03, 2023 Yorum Yok

Eski ABD Lideri Donald Trump, New York’taki “sus payı” soruşturması kapsamında mahkemeye çıkacak. Manhattan Savcısı Alvin Bragg 30 başlıkta hazırlanan suçlamaları Trump’a okuyacak.

DESTEKÇİLERİ ŞOV YAPMAYA HAZIRLANIYOR

İddianame; Donald Trump’ın bağ yaşadığı Stormy Daniels’a 2016 başkanlık seçiminden Evvel sus hissesi ödediğine yönelik suçlamalar doğrultusunda hazırlandı. Trump destekçileri mahkeme sırasında New York’ta şov yapmaya hazırlanıyor. Cumhuriyetçi Parti vekillerinden kimilerinin da şova katılması bekleniyor.

38 BİN POLİS TEYAKKUZDA OLACAK

New York Polis Departmanı, mahkeme günü için bütün müsaadeleri iptal etti. 38 bin polis, Trump’a takviye gösterisi sırasında teyakkuzda olacak.

TRUMP’IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Avukatı Joe Tacopina, eski Başkan’a karşı her türlü suçlamaya şiddetle karşı çıkılacağını söyledi. Pazar günü ABC’nin This Week programına konuşan Tacopina, “O, bu dövüşe Amade olacak biri. Bu arbedeye hazırız. Ve onu paka çıkarmak için bu şeyi olabildiğince çabuk halletmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

FLORIDA’DAKİ KONUTUNA BASKIN DÜZENLENMİŞTİ

Trump, hakkında iddianame hazırlanan birinci ABD lideri olarak tarihe geçti. Eski cinsel münasebet sineması yıldızı Stormy Daniels, Trump ile cinsel bağlantıya girdiğini ve 2016’daki başkanlık seçimlerinden Evvel bu bahiste konuşmaması için Trump’ın avukatından Nakit aldığını ileri sürüyor.

Eski reis soruşturma için Demokratları suçladı. Davanın “siyasi cadı avı” olduğunu söyleyerek, ABD Lideri Joe Biden’a yüklendi. Trump hakkındaki soruşturma bununla sonlu değil. Federal Soruşturma Ofisi geçen yıl, Trump’ın Florida’daki konutuna baskın düzenlemişti. Baskında başkanlık devrine ilişkin gizli dokümanlar ele geçirilmişti.

Washington Post’ta yer Meydan habere nazaran eski liderin, bütün gizli dokümanların toplanmasını taammüden engellemeye çalışıp çalışmadığı inceleniyor. Buna nazaran soruşturmayı yürüten müfettişler, Trump’ın gizli evrakları iade etmesi konusundaki resmi talep ve faaliyetleri engellemiş olabileceğini kıymetlendiriyor. Trump hakkındaki bir öteki soruşturma da Georgia’da yürütülüyor. Laf konusu soruşturmada Trump’ın 2020 başkanlık seçiminin sonucunu değiştirmeyi çabaladığı istikametindeki savlar inceleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir