Tahran’da Azerbaycan Büyükelçiliği’ne silahlı saldırı anı kamerada

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 27, 2023 Yorum Yok

İran‘ın başşehri Tahran’da hareketli saatler yaşanıyor. Azerbaycan‘ın İran Büyükelçiliği’ne bir şahıs kalaşnikofla saldırdı. Saldırgan Büyükelçiliğin Emniyet Şefini vurarak öldürdü. Taarruza müdahale eden iki Emniyet çalışanı de yaralandı.

SALDIRININ MANZARASI ORTAYA ÇIKTI

Olayın yankıları sürerken atak anına ait imajlar de ortaya çıktı. Emniyet kamerasıyla kaydedilen saldırganın içeri girişi ve ateş ettiği anlar anbean görüntülendi.

KALAŞNİKOFLA ATEŞ AÇTI

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında saldırganın kalaşnikof otomatik silah kullandığı belirtilerek, “27 Ocak 2023 tarihinde Bakü saatiyle 08:30 sıralarında Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Tahran Büyükelçiliğine silahlı atak düzenlendi. Saldırgan, Kalaşnikof otomatik silahıyla muhafaza müdürü öldürdü. Büyükelçiliğin iki Emniyet vazifelisi de saldırıyı engellerken yaralandı. Durumları âlâ. Halihazırda hain akınla ilgili soruşturma sürüyor. Olayın ayrıntıları hakkında kamuoyuna ek bilgi verilecektir. İlah şehidimize rahmet eylesin!” tabirleri kullanıldı.

SALDIRGAN YAKALANDI

Tahran Polis Komutanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan’ın Tahran Büyükelçiliğini gaye Meydan saldırganın yakalandığı bildirildi.

BÜYÜKELÇİLİK TAHLİYE EDİLDİ

Azerbaycan Dışişleri Sözcüsü Ayhan Hacızade, Tahran Büyükelçiliğinin güvenliğinin sağlanana kadar Büyükelçiliği tahliye etme kararı alındığını belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir