Suzuki’den Karbon Nötr hedefi!

Genel, Gezilecek Yerler Mar 06, 2023 Yorum Yok

Japon araba üreticisi Suzuki, 2030 mali yılı için “Büyüme Stratejisi”ni açıkladı.

Suzuki, 2030 mali yılı için karbon nötr bir toplumun gerçekleştirilmesi için Fazla Değerli planları hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bununla Birlikte Suzuki, Hindistan, ASEAN ve Afrika üzere gelişmekte olan ülkelerin ekonomik büyümesine katkıda bulunurken anne aktiflik bölgeleri olan Japonya, Hindistan ve Avrupa faaliyetlerine devam edecek. Şirket, alıcı odaklı Eser ve hizmetler geliştirmek, aktiflik gösterdiği ülke ve bölgelerle Birlikte büyümek için Suzuki‘ye has tahliller yaratmaya odaklanacak.

Karbon nötr hedefi

Suzuki, her hükümetin belirlediği tarih doğrultusunda, Japonya ve Avrupa’da 2050’ye kadar ve Hindistan’da 2070’e kadar karbon nötr olmayı hedefliyor. Şirket, müşterilerinin seçeneklerini genişletme ve her bölgenin muhtaçlıklarını karşılayan Eser ve hizmetler sunma yaklaşımıyla, her bölge için karbon nötr amaçlarına ulaşmak için Çaba göstermeye devam edecek.

6 farklı kompakt SUV yollara çıkacak

Suzuki, 2023 mali yılı ile Japonya’dan başlayarak ticari küçük %100 elektrikli araç modelleri pazara sunacak ve 2030 mali yılına kadar 6 farklı kompakt SUV ile küçük araç tanıtmayı planlıyor. Ayrıyeten küçük ve kompakt araçlar için yeni hibrit araçlar geliştirecek ve bunları %100 elektrikli araçlar ile birleştirerek müşterilerine Varlıklı bir çeşitlilik sunacak.

Suzuki, Avrupa’da, 2024 mali yılında %100 elektrikli araçlar sunacak, 2030 mali yılına kadar pazara 5 model daha sunarak SUV ve B segment Eser gamını genişletecek. Suzuki ayrıyeten her bir Avrupa ülkesinin çevresel düzenlemelerine ve alıcı ihtiyaçlarına esnek bir biçimde Karşılık verecek. Hindistan’da, Auto Expo 2023’te açıkladığı %100 elektrikli SUV modelini 2024 mali yılında tanıtacak ve 2030 mali yılına kadar 6 model pazara sunacak. Suzuki, kapsamlı Eser ve hizmet yelpazesi sağlamak üzere, yalnızca %100 elektrikli araçlar sunmakla kalmayacak, birebir vakitte CNG, biyogaz ve etanol karışımı yakıt kullanan karbon nötr Samimi yanmalı motorlu araçlar da sunacak.

Motosikletlerin popülaritesi artmaya devam edecek

Suzuki, işe gidip gelme, Okul yahut alışveriş üzere günlük ulaşıma yönelik Ufak ve orta uzunluk motosikletler için, 2024 mali yılında bir %100 elektrikli araç sunacak. 2030 mali yılına kadar %100 elektrikli 8 yeni modeli daha pazara sunarak, elektrikli motosikletlerin Eser gamından %25 Pay almasını planlıyor. Şirket ayrıyeten cümbüş maksatlı Aka motosikletler için karbon nötr yakıtları kullanmayı düşünüyor.”

Dıştan takma motorlar için amaç karbon nötr

Suzuki, Ufak güçlerdeki dıştan takma motorlar için, 2024 mali yılında birinci %100 elektrikli modelini pazara sunacak. 2030 mali yılına kadar ise %5’i elektrikli modellerden oluşan pazara, 5 yeni model sunmayı hedefliyor. Marka ayrıyeten daha Aka güçlerdeki dıştan takma motorlar için ise karbon nötr yakıtları kullanmayı planlıyor.

Yeni nesil elektrikli ulaşım

Suzuki, üst Tertip elektrikli araç da iç olmak üzere Türlü elektrikli ulaşım seçenekleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu çalışma birebir vakitte şoför dokümanlarını istekli olarak iade eden şahıslar için yeni bir ulaşım formunu ortaya koyuyor. KUPO, kıdemli araçların bir evrimi. Mobile Mover ise M2 Labo Amel birliği ile geliştirilen Fazla gayeli bir robot taşıyıcı. Suzuki, alıcı ihtiyaçlarının çeşitlenmesi ve ortamdaki değişikliklerin yarattığı yeni pazar segmentlerindeki varlığını destekleyen Ufak ulaşım tahlilleri sunacak.

2035 mali yılına kadar fabrikalar karbon nötr olacak

Suzuki, 2030 yılında üretimin nasıl olması gerektiğini gösteren Suzuki Akıllı Fabrika kurulumlarını destekliyor. Böylelikle dünya genelinde insanların ulaşım araçlarını garanti altına Meydan bir şirket olmaya devam edecek. Suzuki’nin “Sho-Sho-Kei-Tan-Bi” (Daha Küçük, Daha Az, Daha Hafif, Daha Kısa, Güzel) üretim unsurunu dijitalleşmeyle birleştirerek; data, obje ve güç akışını optimize edecek, en üye indirecek ve kolaylaştıracak. Bu teşebbüsler sayesinde, Kolay hale istikbal ve karbon nötr için çaba edecek.

Suzuki’nin Japonya’daki en Aka üretim merkezi olan Kosai Fabrikası’nda, gücün verimli ve optimum kullanımı için boyama tesislerini yenilemek ve boyama teknolojilerini güzelleştirilmek üzere boyama tesislerinin CO2 emisyonunun %30 oranında azaltılması hedefleniyor. Tesis ayrıyeten güneş gücü üretimi de iç olmak üzere yenilenebilir güçlerden Etraf dostu hidrojen üretiyor. Hidrojen, 2022’nin sonunda başlayan yakıt hücresi taşıyıcısının teyit testleri için kullanılıyor.

Motosiklet üretim merkezi Hamamatsu Fabrikası’nda, güneş gücü üretim tesislerinin genişletilmesi de iç olmak üzere güç kullanımının azaltılması ve yenilenebilir güce dönüştürülmesiyle, 2027 mali yılında, daha Evvel planlanan 2030 mali yılından Evvel karbon nötr olmayı hedefliyor. Şirket, Hamamatsu Fabrikası’nda elde ettiği bilgi birikimini diğer fabrikalarda kullanarak, 2035 mali yılında bütün fabrikalarda karbon nötr olmak için teşebbüste bulunacak.

Gübreden biyogaz elde edilecek

Suzuki, biyogaz üretimi için Hindistan devlet kurumu Ulusal Süt Eserleri Geliştirme Şurası ve Asya’nın en Aka süt eserleri üreticisi Banas Dairy ile bir mutabakat zaptı imzaladı. Şirket ayrıyeten, Japonya’da inek gübresinden elde edilen biyogazdan elektrik üretimi yapan Fujisan Asagiri Biomass LLC’ye de yatırım yaptı ve çalışmalarına başlıyor.

Şirket, Hindistan’daki biyogaz faaliyetlerinin yalnızca karbon nötr noktasında katkı sağlamakla kalmadığına, birebir vakitte ekonomik büyümeyi desteklediğine ve Hindistan toplumuna katkıda bulunduğuna inanıyor. Ayrıyeten gelecekte Afrika, ASEAN ve Japonya üzere bölgelerdeki öteki tarım alanlarına da yayılmayı düşünüyor.

Gelişmekte olan ülkelerin karbon nötr olmasına ve ekonomik büyümesine katkıda bulunan Hindistan araba pazarının önderi Suzuki, CO2 emisyonunun azaltılması noktasında gelişmiş ülkeler ile gelişmekte olan ülkeler ortasında Ahenk gerektiren Paris Mutabakatı doğrultusunda devinim ediyor. Şirket, dünyanın her yerindeki paydaşlarına katkıda bulunabileceğine inanıyor.

Verimli gelişim için kapsamlı Amel birliği

Suzuki genel merkezi, Yokohama Lab., Suzuki Ar-Ge Merkezi Hindistan ve Maruti Suzuki, geleceğin teknolojileri, ileri teknolojiler ve seri üretim teknolojilerindeki gelişimi paylaşarak verimli gelişim için Amel birliği yapacak. Ayrıyeten Suzuki İnovasyon Merkezi, Suzuki’nin Hindistan’daki pozisyonunu güçlendirmesi için yeni temaslar ve yenilikler araştırıyor. Şirket, start-up şirketler, Suzuki Tedarikçiler Derneği, Japonya ve Hindistan’daki üniversiteler ile Amel birliği iç olmak üzere, harici ortaklarla Amel birliği yaparak üretim gücünü artıracak.

Suzuki, Toyota Motor Corporation ile Amel birliğini derinleştirecek, sürdürülebilir büyümeyi hedefleyecek ve araba sanayisini çevreleyen meseleleri aşacak. Suzuki; otonom ve %100 elektrikli arabalar iç olmak üzere ileri teknolojileri geliştirme, istikbal vaat eden gelişmekte olan ülkelerde ticari genişleme, Hindistan’da karbon nötr olma ve ayrıyeten çevreyi dikkate Meydan Geri dönüşüme dayalı bir toplumun oluşturulması için Amel birliği yapmaya devam edecek.

2022’de kurulan kurumsal risk sermayesi fonu Suzuki Küresel Ventures, her bir şirketin klasik aktiflik alanlarının çerçevesinin dışına çıkarak start-up şirketlerle Bir arada faaliyetlerini hızlandırıyor. Şirket, alıcı ve cemiyet meselelerinin tahliline hizmet eden alanlarda yatırımlar yapacak, start-up şirketlerle büyüyen ekosistemin gelişimine katkıda bulunacak.

Karbon nötr ve otonom için 2 trilyon Yen yatırım

Suzuki, 2030 mali yılına kadar Ar-Ge harcamalarına 2 trilyon Yen ve kapital harcamalarına 2,5 trilyon Yen olmak üzere Yekün 4,5 trilyon Yen yatırım yapacak. 4.5 trilyon Yen’in 2 trilyon Yen’i elektrikliye geçişle ilgili yatırımlar olacak ve bunun 500 milyar Yen’i batarya ile ilgili yatırımlar olacak.

Ayrıca elektrikliye geçiş ve biyogaz üzere karbon nötr ve otonom alanlarındaki Ar-Ge harcamaları için 2 trilyon Yen yatırım yapılması planlıyor. Bununla Birlikte batarya, elektrikli araç bataryası tesisi ve yenilenebilir güç tesislerinin inşası da iç olmak üzere tesislere 2,5 trilyon Yen yatırım yapılması planlanıyor.

2022 mali yılı için konsolide net satış iddiası 4,5 trilyon Yen. Bu, orta vadeli Yönetim planında 2025 mali yılı için belirlenen 4,8 trilyon Yen gayesini aşacak bir halde süratle artıyor. Şirket, gelişmekte olan ülkelerin büyümelerine katkıda bulunarak onlarla Bir arada büyümek istiyor. Ayrıyeten 3,5 trilyon Yen olan 2021 mali yılı net satış sonucunu 2030 mali yılında 7 trilyon Yen’e çıkarmak için çabalıyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir