Sudan’daki Hareketin Sembolü Bayandan Yeni Görüntü

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Eki 27, 2022 Yorum Yok

Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir’in istifası talebiyle başlatılan şovlarda bayanların görünürlüğü dikkat çekerken, bir aracın üstüne çıkıp kalabalığa ihtilal sloganı attıran Alaa Salah’ın manzarası toplumsal medyada süratle yayıldı. Tüm dünyada bir anda gündem olan Alaa Salah, Twitter hesabından yeni bir görüntü yayınladı.

19 Aralık 2018’den bu yana hayat pahalılığının protesto edildiği, Ömer el-Beşir’in misyonu bırakmasını istediği şovlara sahne olan Sudan’da olaylar giderek tırmanırken bu sabah Ordu devreye girdi.

PROTESTOLARIN SİMGESİ OLDU

Tüm bu gelişmeler tüm dünyanın gözünü Sudan’a çevirmesine neden olurken, geçtiğimiz günlerde toplumsal medyada yayılan imaj yine gündem oldu.

Pazartesi günü bir aracın üzerine çıkıp ihtilal manasına gelen”thawra”sloganıyla müzik söyleyerek etrafına toplanan, çoğunluğu bayan olan topluluğa “thawra” diye tempo tutturan Salah’ın imgesi, Sudan’daki protestoların simgesi haline geldi.

Alaa Salah

Beyazlara bürünmüş Alaa Salah’ın “Kadının yeri evidir” tabiri yerine “Kadının yeri devrimdir” sloganını attığı imajlar, etrafındakilerin havaya kaldırıp kayıt yaptıkları cep telefonlarından tüm dünyaya ulaştı ve yüzbinlerce kere paylaşıldı.

YENİ GÖRÜNTÜ YAYINLADI

Salah, Twitter hesabından “thawra” sloganıyla müzik söylediği yeni bir görüntü yayınladı. Görüntü kısa müddette çok sayıda beğeni aldı ve paylaşıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir