geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Siber Pazartesi nedir? Siber Pazartesi ne zaman?

Siber Pazartesi nedir? Siber Pazartesi ne zaman?

admin admin -
30 0

Milyonlarca alışveriş tutkununu beklediği Siber Pazartesi (Cyber Monday) indirimleri 28 Kasım Pazartesi günü başladı. İndirimli eserlerin alışverişseverlerle buluştuğu Efsane Cuma (Black Friday) indirimleri sona ererken, Siber Pazartesi indirimlerin ne Vakit sona ereceği gündemdeki yerini koruyor. Pekala “Siber Pazartesi nedir? Siber Pazartesi indirimleri ne Vakit bitiyor? Hangi eserlerde indirim yapılıyor? Ayrıntılar haberimizde…

SİBER PAZARTESİ NEDİR?

Cyber Monday, ABD’de Şükran Günü’nden Çabucak sonraki birinci pazartesi gerçekleştirilen indirim günüdür. Birinci olarak 2005 tarihinde ortaya çıkmıştır. ABD’de yılın en Fazla alışveriş yapılan günü olarak biliniyor. Siber Pazartesi ya da öteki ismiyle Cyber Monday’de, tıpkı Black Friday’de olduğu üzere Fazla Aka kampanyalar yapılır.

SİBER PAZARTESİ ÇIKIŞ KISSASI NEDİR?

Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran Günü’nden sonraki pazartesi günü yapılan internet indirimleridir. Birinci olarak 28 Kasım 2005 tarihinde yapılmıştır. Yılın en Aka internet alışverişi yapılan günü tarifiyle başlamıştır.

Efsane Cuma’ya karşı daha Ufak marketlerin Aka marketlerle rekabeti için mana taşımaktadır. 2020 yılında 10 milyar dolarlık çevrimiçi alışveriş ile ABD tarihinin en Çok alışveriş yapılan günü olmuştur.

HANGİ ESERLERDE İNDİRİM YAPILIYOR?

Siber Pazartesi’de Ufak boyutlu teknolojik eserlerde daha Çok kampanya yapılır. Eskiyen televizyonu, artık eskisi kadar süratli çalışmayan bilgisayarı ya da telefonu yenilemek için İdeal bir gün olarak tanımlanır.

SİBER PAZARTESİ NE VAKİT?

Cyber Monday yani Siber Pazartesi, 2022 yılında Cyber Monday günü, 28 Kasım’a denk gelmektedir.

EFSANE CUMA NEDİR?

Efsane Cuma, Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan bir alışveriş ve indirim günüdür. ABD’de Şükran Günü’nden sonraki birinci Cuma günü Efsane Cuma olarak isimlendirilmektedir. 1952 yılından bu yana, Noel alışveriş döneminin başlangıcı olarak ABD’de kabul edilmektedir.

Efsane Cuma Günü, resmi bir tatil değildir lakin Kaliforniya ve kimi eyaletlerde hükümet çalışanlarına “Şükran Günü’nden sonra” isminde bir tatil verilmektedir. 2005 yılından bu yana en ağır halde alışverişin yapıldığı gün olan Efsane Cuma günü, markaların stokları tükenmeye yaklaşır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir