Seçim öncesi bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonominin başına Mehmet Şimşek’i getirecek

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Mar 17, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 14 Mayıs’ta yapılması kesinleşirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takımdaki yeni yapılaşmayla ilgili Kıymetli adımlar atacağı kulislerde konuşuluyor.

EKONOMİ İÇİN “ŞİMŞEK” İDDİASI

İngiliz haber ajansı Reuters,Erdoğan’ın tekrar seçilmesi durumunda iktisadın başına eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘i getirmek istediğini yazdı. Haberde Beyaz Parti’nin ekonomi siyasetlerinde birinci yıllarındaki unsurlara dönüş planı yapacağı öne sürüldü. millet İttifakı’nın ise 14 Mayıs’ta yapılacak seçimleri kazanması halinde Deva Partisi genel Lideri Ali Babacan’ı iktisattan Mesul cumhurbaşkanı yardımcısı yapmayı planladığı ileri sürülmüştü.

BİRLİKTE GÖRÜNTÜLENMİŞLERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aralık ayınca Silivri Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Merasimi’ne katılmış, eski Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de merasimde Amade bulunmuştu. İki ismin bir ortada görüntülenmesi, “Şimşek iktisadın başına mı geçecek?” yorumlarına neden olmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir