Şanlı kurtuluş 103 yaşında

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 11, 2023 Yorum Yok

Şanlı kurtuluş 103 yaşında

Jandarma birliğinin gösterisi nefesleri kesti

ŞANLIURFA – Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Urfa Kurtuluş Günleri” çerçevesinde Şanlıurfa’nın Hasım işgalinden kurtuluşunun 103’üncü Yıl dönümü kutlandı. Kutlamaların adresi olan Balıklıgöl‘deki etkinliklere yüzlerce vatandaş Türk bayraklarıyla geldikleri alanda kurtuluş bayramını yaşadı. Renkli imgelerin yaşandığı kutlamalarda jandarma birliklerinin şovları soluk kesti.

Şanlıurfa’nın Hasım işgalinden kurtuluşunun 103’üncü Yıl dönümü hasebiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Dünya’nın en Aka doğal akvaryumu olarak bilinen Balıklıgöl‘de düzenlenen etkinlikler binlerce kişiyi bir ortaya getirdi. Etkinliklerde komando birliklerinin gerçekleştirdiği şov izleyenlerden tam not aldı.

Teçhizatları ile alanda akrobatik hareketler yaparak vatandaşların beğenisini kazanan komando birliğinin gösterisinin akabinde jandarma mehteran grubunun sahne aldığı Balıklıgöl yerleşkesinde Urfa türküleri yankılandı. Mapping lazer gösterisi ile tarihi Urfa Kalesine zelzele ve selde hayatını kaybedenler anısına ay yıldızlı bayrak yansıtıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından “Urfa Kurtuluş Günleri” çerçevesinde düzenlenmesi planlanan birçok Faaliyet ise 6 Şubat’ta yaşanan zelzele ile 15 Mart’ta yaşanan sel felaketi nedeniyle iptal edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir