Sanayi ustalarından yazlık bakım uyarısı, ‘Araçların bakımlarını yaptırmadan yola çıkmayın’

Genel, Gezilecek Yerler May 20, 2023 Yorum Yok

Sanayi ustalarından yazlık bakım uyarısı, “Araçların bakımlarını yaptırmadan yola çıkmayın”

ELAZIĞ – Yaz aylarının gelmesiyle Bir arada şoförleri Gerekli araç bakımlarını yaptırmaları konusunda uyaran oto Tamir ustası Erhan Ulukaya, vatandaşların ucuz gereçten kaçmaları gerektiğini zıt takdirde daha Çok maliyetle karşı karşıya kalacaklarını Anlatım etti.

Elazığ‘da havaların ısınmasıyla Birlikte araçlarının yazlık bakımlarını yaptırmak isteyen vatandaşlar, Sanayi sitesinde yoğunluğa Sebep oldu. Yola çıkacak vatandaşlar, Sanayi de bulunan bakım merkezlerine gelerek başta motor yağı olmak üzere yağ, klima ve hava filtresi bakımlarını yaptırıyor. Yola çıkmadan Evvel kesinlikle araçların bakımlarının yapılması gerektiğini belirten oto Tamir ustası Erhan Ulukaya’da vatandaşların kar etmek için aldıkları ucuz gereçlerden Irak durmaları gerektiği aykırı taktirde daha Aka paraların gideceğini vurguladı.

Yaz dönemi olduğu için vatandaşların yüzde 80’inin Vilayet dışına çıktığını belirten Erhan Ulukaya, “Her ne kadar kısa orta olsa da araçlarının yazlık bakımlarının vaktinde ve yerinde yapılması her Vakit gereklidir. Yazlık bakımlarda motor yağı, yağ, hava ve klima filtresine bakılıyor. araç benzinliyse akaryakıt filtresine Lakin dizelse mazot fitresinin değiştirilmesi her Vakit uygundur. Araçlarda 10 bin kilometrede bir yapılan mekanik bakımlarında olan değişimlerdir. Yola çıkacak vatandaşlarımızın araçlarını life amortisörleri, rot başlarını ve alt salıncaklarını Denetim edip bir Arıza varsa değiştiriyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ahmet Mücahid Kantarcıoğlu – Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir