Resimli Öğretmenler günü mesajları? 24 Kasım en güzel resimli Whatsapp, Instagram, Facebook Öğretmenler günü paylaşımları!

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

24 Kasım Öğretmenler Günü her Yıl kutlanan en Kıymetli günlerden biridir. Öğretmenler için Aka mana taşıyan bu günde öğrencilerinden istikbal bir hoş Laf bile onları Mesut etmeye yetecektir. Öğretmenler gününün ne vakitten ve neden kutlandığı merak ediliyor. Ayrıyeten Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” kuşaklar ister.” kelamı de öğretmenlik mesleğinin ehemmiyeti vurgular. Pekala, bu hoş günde öğrenciler öğretmenleri için hangi kelamları söylemek ister? araştırılıyor. Fotoğraflı Öğretmenler günü bildirileri? 24 Kasım en hoş fotoğraflı Whatsapp, Instagram, Facebook Öğretmenler günü paylaşımları! İşte ayrıntılar haberimizde…

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÜM DÜNYADA KUTLANIR MI?

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için Çeşitli aktifliklerin düzenlendiği bir Tebrik günüdür.

Pek Fazla ülkede 1994’ten beri her Yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası özel Konferansı”nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”nin oy birliği ile kabul edilişinin Yıl dönümüdür. Kendi kültürel ve tarihî özelliklerine, Okul tatil günlerine nazaran Çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir. mesela 12 Arap ülkesinde (Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen) her Yıl 28 Şubat günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Türkiye’de her Yıl 24 Kasım günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen olduğu 24 Kasım günü, 1981 Atatürk Yılı’nda Kenan Cihan tarafından Öğretmenler Günü olarak ilan edilmiştir.

Öğretmenler Günü’nün tatil olup olmadığı da ülkesine nazaran değişir.

TÜRKİYE’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ neden 24 KASIM’DA KUTLANIYOR?

Öğretmenler Günü’nün Türkiye’de 24 Kasım’da kutlanmasının ise Fazla Özel bir sebebi var. 24 Kasım 1928, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul ettiği gündür. Atatürk’ün doğumunun 100. yılı olan 1981’den itibaren her 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor.

ATATÜRK’ÜN ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN SÖZLERİ

“Memleket evlâdı, her tahsil evresinde ekonomik hayatta verimli, tesirli ve başarılı olacak surette donatılmalıdır.”

“Cumhuriyet sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” jenerasyonlar ister.”

“Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer ögeleridir.”

“Yeni jenerasyon, en Aka cumhuriyetçilik dersini bu günkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.”

“Mustafa Kemal Atatürk’ün en Ehemmiyet verdiği hususlardan biri de eğitimdi. ulu Başkan, her fırsatta eğitime verdiği ehemmiyeti lisana getirir, Özellikle Öğretmenler Birliği kongrelerinde bunu vurgulardı.”

“Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.”

“En Değerli ve feyizli vazifelerimiz, ulusal eğitim işleridir. ulusal eğitim işlerinde kesinlikle muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu lakin bu suretle olur.”

“Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, ulu, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”

“Yeni jenerasyon, en Aka cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.”

“Öğretmenler! Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen Güçlü ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni kuşağı bu Nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.”

RESİMLİ VE HOŞ ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

“Dünyanın en kutsal görevini kendisine Ömür şekli benimsemiş, gözü pek, yüreği hoş öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutlarız.”

“Benim sevgi elçisi, gerçek bekçisi, bilgi avcısı hoş öğretmenim. Bana kattığınız her şey için minnettarım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”

Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı üzere, değerli Benlik hamuruna da biçim verir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

“Siz bir ışık, biz de o ışığa muhtaç, onunla aydınlanmaya istekli öğrencileriz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”

Bizimle hayatı paylaşan; bize hayatı öğreten, birey olma uğraşında yol gösteren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Geleceğime adım adım yürürken, hala bana yıllar Evvel verdiğiniz Ömür derslerinden ilham alıyorum. Bana öğrettiğiniz her şey, ömrüm için en değerli pusula olmaya devam ediyor. Sizi güzel ki tanımışım. Gününüz kutlu olsun.

“Öğretmenim, bu günde sizi ne kadar sevdiğimi belirtmek ve üzerimdeki emekleriniz için minnetlerimi sunmak isterim. Hayatta her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”

“O dopdolu sevginiz her şeye değer öğretmenim, şefkatli bakışlarınız içimi ısıtır öğretmenim. Sabrınız her kezinde beni de güçlendirir öğretmenim… Öğretmenler Gününüzü kutlarım.”

– Bilginiz ile hayatıma güneş üzere doğdunuz. Bana eğitimi sevdiren en Özel insan oldunuz. Ne Vakit kendime olan inancımı kaybetsem siz bana güvendiniz ve itimadınız sayesinde bugün uygun bir insan olabildim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun canım öğretmenim!

– Bugün ‘keşke’ yerine ‘iyi ki’ dediğim ne varsa birçoğunda sizin hisseniz ziyadesiyle büyük. Sizin dayanağınız ve yol göstermenizle attığım adımlar bana bugünkü pozisyonumu getirdi. Sizin hakkınızı asla ödeyemem. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

– Dünyanın en kutsal görevini kendisine Ömür şekli benimsemiş, gözü pek, yüreği hoş öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutlarız.

– Bir bataklığı bile en hoş kokularla dolu bir gül bahçesine çevirebilecek, dokunduğu her şeyi güzelleştirebilecek Biricik insan olan Muallim benim için siz oldunuz. Ruhumun bataklığını bir bahçeye çevirdiniz. Ömrün hoş istikametlerini bana siz gösterdiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

– Tüm bir sınıfa Ebeveyn olup hepimize kalbine dokunup bizleri birer tohum iken ağaca çevirdiniz. Sizin sayenizde kuvvetli ve sarsılmaz bir insan oldum. Hayatta başardığım her şeyin içinde hisseniz oldu. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Ne olursa olsun niyetlerimizde Özgür olmayı, gerçek bulduğumuz ne varsa onun için savaşmayı öğrettiniz. Eşsiz yüreğiniz ve engin bilgilerinizle hayatımda Fazla Özel bir yer ettiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Siz bir ışık, biz de o ışığa muhtaç, onunla aydınlanmaya istekli öğrencileriz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Siz Alelade bir Muallim olmadınız hiçbir vakit, bana ailem kadar yakın oldunuz. kimi anne, kimi kardeş, kimi sırdaş oldunuz. En kıymetlisi de daima şefkatli, daima sevgi doluydunuz. Biliyorum ki sizin üzere bir öğretmenim varken benim sırtım yere gelmez. Binlerce Sefer teşekkürler öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Bana Düş kurmayı ve bu hayallere ulaşmak için nasıl çalışmam gerektiğini öğreten, bir öğretmenden daha Fazla aile üzere davranan ve ilham veren süper öğretmenim, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

– Dünyanın en kutsal görevini yapan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü canı gönülden kutlar ellerinden öperim.

– Benim için bir Muallim değil, birebir vakitte bir ilham kaynağı olan canım öğretmenim. Sizin üzere bir yol göstericim olduğu için Fazla şanslıyım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

– Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı üzere, değerli Benlik hamuruna da hal verir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

EN DÜZGÜN ÖĞRETMENLER GÜNÜ SÖZLERİ

– Siz bir ışık, biz de o ışığa muhtaç, onunla aydınlanmaya istekli öğrencileriz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Ortaya uzun Vakit girse de ben hala sizi unutmuyor, hala öğrettikleriniz doğrultusunda yolumda ilerliyorum öğretmenim. Hayatımdan geçtiğiniz için size minnettarım. Güzel ki varsınız.

– Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli sopa annelerle öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, bedende ve ruhtaki hoşluğu ve harikalığı nihayet mertebesine kadar geliştirmek demektir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

– Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden Evvel üzülendir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

– Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en hoşuna layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun!

– Çocuklarımızın yetişmesinde Aka rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere Fazla borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

– Aka Şef Mustafa Kemal Atatürk’ün Öğretmenler, yeni jenerasyon sizin yapıtınız olacaktır kelamında belirttiği üzere, öğretmenlerimizin üstlendiği misyon, toplumsal ve ferdi manada Tüm ihtimamı hak etmektedir. bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun!

– Öğretmen doğan güneş üzeredir, etrafını aydınlatmayı ve karanlıklara Saha okumayı Gaye bilir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Bir aşkla bin çocuğa bölünmüş yorulmak nedir bilmeyen mesleğini hakkıyla yapan bütün öğretmenlere binlerce Defa teşekkürler.

– Öğretmen altın kanatlı kelebektir. Çiçeklerin ortasından hiç bıkmadan usanmadan, yorgunluk nedir bilmeden durmadan uçar. Çiçeklerine asla toz kondurmaz, onları daima müdafaaya çalışır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Bizlere göstermiş olduğunuz Ebedi sabır, inanç ve müsamaha için teşekkür ederiz. Gösterdiğiniz o inanç, bugünkü başarılarımızda bizler için en Aka motivasyon kaynağı olmuştur. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

– Bizimle hayatı paylaşan; bize hayatı öğreten, birey olma uğraşında yol gösteren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

– Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en hoşuna layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

– Ülkemizi gerçek gayeye, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya muhtaçlık vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, Öteki ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan bilim, kültür ordusudur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– O sımsıcak sevgin her şeye değer öğretmenim hele o şefkatli bakışların içimi ısıtır öğretmenim sensin benim en güzel öğretmenim. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

– Bana hem konutta hem de okulda harika bir yol gösterici olduğun için teşekkürler anne. Öğrencilerin Fazla şanslı lakin en şanslı benim, zira 24 saatimi seninle geçiriyorum. Öğretmenler Günün kutlu olsun!

DUYGUSAL VE MANALI ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

– Öğretmenlik mesleklerin en az yarar getireni, Lakin insanı en Fazla ödüllendirenidir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Öğretmen, doğan güneşe benzeri. Etrafını aydınlatarak karanlıklara Saha okur. Öğretmenler Günün kutlu olsun!

– Bir ulusun çağdaş ülkeler seviyesine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel usullerle yürütülmesi ile lakin Muhtemel olabilir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

– Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı üzere, değerli Benlik hamuruna da hal verir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

– Öğretmen, bir bahçıvandır. En hoş gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar.

– Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en hoşuna layıksınız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

– Öğretmen, doğan güneşe emsal. Etrafını aydınlatarak karanlıklara Saha okur. Öğretmenler Günün kutlu olsun!

– Benim için bir Muallim değil, tıpkı vakitte bir ilham kaynağı olan canım öğretmenim. Sizin üzere bir yol göstericim olduğu için o kadar şanslıyım ki… Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

– Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer ögeleridir.

– Öğretmenler! Erkek ve kız çocuklarımızın, tıpkı suretle Tüm Tahsil derecelerindeki talim ve terbiyelerinin pratik olması mühimdir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir