Polonya’da, Türkiye’deki 14 Mayıs seçimleri için oy kullanma işlemi yarın başlıyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 02, 2023 Yorum Yok

Polonya‘nın başşehri Varşova‘da, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili Seçimleri için hazırlıklar tamamlandı, seçmenler yarından itibaren oy kullanabilecek.

Türkiye’nin Varşova Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, AA muhabirine, Polonya’daki seçim hazırlıklarına ait değerlendirmelerde bulundu.

Seçimler için bütün hazırlıklarını tamamladıklarını Anlatım eden Fırat, “Vatandaşlarımız 3-7 Mayıs tarihlerinde oy verebilecek. 3 Mayıs’ın burada resmi tatil olması nedeniyle herkes hafta sonu oy kullanır üzere Fazla rahat oy kullanabilecek. istikbal hafta sonu iç sabah 09.00 ile akşam 21.00 saatleri ortasında oy kullanılabilecek.” diye konuştu.

Fırat, seçime yönelik çalışmalar kapsamında bilgisayar denetimlerinin tamamlanarak müşahitlerle de bir ortaya gelindiğine değinerek, “Sandık şuraları oluşturuldu. Liderlerle eğitim toplantıları yapıldı. Münasebetiyle olabildiğince hazırlıklı halde seçime gidiyoruz. Pek kalabalık ve ağır bir iştirak bekliyoruz. İnşallah Sorun çıkmadan, hoş bir formda tamamlayacağız seçimleri.” değerlendirmesinde bulundu.

Seçmen kaydı olan herkesi oy kullanmaya beklediklerini vurgulayan Fırat, “Çok Değerli seçimler, hem cumhurbaşkanımızı seçeceğiz hem parlamenter seçimler yapılarak meclis tekrar seçilecek. Münasebetiyle bu Değerli seçimlerde kaydı olan herkesin gelmesini, oyunu kullanmasını, demokratik haklarını kullanmalarını kendilerinden rica ediyoruz.” tabirlerini kullandı.

Yüksek Seçim Heyeti (YSK) datalarına nazaran, Polonya’da Yekün 10 bin 457 seçmen bulunuyor.

Kaynak: AA / Murat Temizer – Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir