Pamukkale Müzeler Günü’nde şenlendi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 20, 2023 Yorum Yok

Uluslararası Müzeler Günü hasebiyle girişlerin fiyatsız olduğu Pamukkale’de, yerli turist yoğunluğu yaşandı. Hierapolis Antik Kenti ve müzesine de ağır İlgi gösteren turistler, ak cennette anın tadını yaşadı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Dünya kültür mirasını korumak ve müzeciliğin tanıtılmasını sağlamak üzere her Yıl 18 Mayıs’ta kutlanan Milletlerarası Müzeler Günü’nde, Türkiye genelindeki bütün müze ve ören yerleri fiyatsız olarak ziyaret edilebilecek’ açıklamasının akabinde ülke genelinde olduğu üzere Denizli’de de yoğunluk yaşandı. Termal suları ve etrafındaki antik kentlerle her mevsim ziyaretçi ağırlayan ve UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer Meydan ak cennet Pamukkale, yerli turistlerin akınına uğradı. Fiyatsız olması nedeniyle sabahın erken saatlerinde kalabalığın oluştuğu Pamukkale, birçok beşere birincilerini yaşattı. Kimi ziyaretçilerin hayatın da birinci kere Pamukkale’ye geldiği görülürken, fotoğraf çektiren vatandaşlar da o anları ölümsüzleştirerek doyasıya vakit geçirdi. Müzeler Günü’nü fırsat bilen yerli turistler Pamukkale’nin yanı Dizi Hierapolis Antik Kenti ve Hierapolis Arkeoloji Müzesi’nde de yoğunluk oluşturdu.

“Tarihi alanların hepsini Biricik tek gezeceğim”

Tatil için kente geldiğini ve akabinde ise her yeri gezeceğini Anlatım eden Emrah Kaya, “Denizli’ye geldik, buraya gelmişken buranın tadını yaşamak istedik. Baya hoşuma gitti, buradaki tarihi alanların hepsini Biricik tek gezeceğim, Müzeler Haftası olduğu için fiyatsız. Turistler ve bizler için Fazla çok uygun. Müze kartı çıkartmayı düşündüm, yetkiler Yardımcı oldu. Müze kartı hakikaten Fazla avantajlı, herkese tavsiye ederim. Tarihi yerleri görülmesi lazım, muazzam yerler” dedi.

“Müzeler Günü olması nedeniyle sabahın erken saatlerinde bu yoğunluk başladı”

Diğer günlere nazaran yoğunluğun sabah erken saatlerde başladığını Anlatım eden Deniz Türkün da “Bugün sabahtan hiç olmadığı kadar nitekim kalabalık, yaz olduğu için kalabalık geliyordu lakin bu kadarını bende beklemedim. Turistlerin yanı Dizi yerlilerde var. Hoş bir ortam var, ful kalabalık. Memleketler arası Müzeler Günü olması nedeniyle sabahın erken saatlerinde bu yoğunluk başladı, hoş bir gün geçiyor” dedi.

“Normalde bu kadar yerli turist kalabalığı görmüyordum”

Ücretsiz olmasının yerli turistin artmasına neden olduğunu belirten Didem Bağcı ise şöyle konuştu:

“Buraya geliyordum zati, Müzeler Haftası münasebetiyle fiyatsız olduğu için planımız yoktu değerlendirelim istedik. çok hoş bir ortam var, olağanda bu kadar yerli turist kalabalığı görmüyordum. Daha Fazla yabancı yüklüydü. Müzeler Haftası olması yerli turizmi canlandırdı” – DENİZLİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Turizm

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir